StockWatch.pl

Mocne wzrosty na kursie Grupy Azoty po wstępnych wynikach za I kwartał 2019 r.

Omawiane walory: , ,

Grupa Azoty wg szacunkowych danych odnotowała 323 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. przy 3.365 mln zł przychodów. W piątek przed południem kurs akcji producenta nawozów rośnie o blisko 8 proc.

Wynik EBITDA wyniósł 607 mln zł.

– Zarząd emitenta uznał informację o wynikach skonsolidowanych za istotną, z uwagi na wyższy poziom wyników finansowych wypracowanych w I kwartale 2019 roku w stosunku do wyników osiąganych przez spółkę w analogicznych okresach trzech lat poprzednich; jednocześnie wyniki odbiegają od oczekiwań rynkowych – czytamy w komunikacie.

Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2019 roku nastąpi 23 maja 2019 roku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zakłady Chemiczne Police wg szacunkowych danych odnotowały 48,6 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r. przy przychodach w wysokości 726,7 mln zł. EBITDA za I kw. br. wyniosła 89,7 mln zł.

Natomiast szacunkowe wyniki Zakładów Azotowych Puławy za I kw. 2019 r. prezentują się następująco: 168,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 1.068,7 mln zł przychodów i EBITDA w wysokości 268,4 mln zł.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, Police, Pulawy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR