Netia rekomenduje wypłatę 0,25 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Netii zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 0,25 zł na akcję, podała spółka. Środki na wypłatę mają pochodzić z zysku netto za 2016 r. powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych.

Ogólna kwota dywidendy wynosi 87.106.591 zł, powiększona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz liczby akcji serii L emitowanych w ramach kapitału warunkowego, o ile zostaną wyemitowane do dnia dywidendy, a następnie pomniejszona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz liczbę akcji własnych spółki nabytych w ramach programu nabywania akcji własnych spółki, które będą w posiadaniu spółki w dniu dywidendy.

– Formułując przedmiotowy wniosek w sprawie podziału zysku netto wypracowanego w roku 2016 oraz w latach następnych, zarząd postanowił uwzględnić planowane i realizowane przez spółkę inwestycje, które w ocenie zarządu są kluczowe dla wygenerowania trwałego wzrostu wartości spółki dla akcjonariuszy oraz zrealizowane wypłaty dywidendy w latach ubiegłych, a także uchwalony uchwałą nr 22 zwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 21 maja 2014 roku program skupu akcji własnych spółki – czytamy w komunikacie.

W połowie lutego br. zarząd informował, że spółka skłania się do zaproponowania wypłaty dywidendy „z wyważonym podejściem” do jej wysokości. Rekomendację zarządu w kwestii dywidendy zapowiadano na początek marca.

W ubiegłym roku akcjonariusze Netii zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 139,29 mln zł na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 0,40 zł na akcję, wobec 0,20 zł na akcję propozycji zarządu.

Źródło: www.stockwatch.pl/gpw/netia,wykres-swiece,dywidendy.aspx

Tydzień, który wstrząśnie rynkami! Od 15 marca następuje kumulacja ważnych wydarzeń, które wpłyną na inwestycje. Przygotuj się >>>

Netia SA to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT netia, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR