Niecodzienny program motywacyjny w Ryvu Therapeutcis

Omawiane walory: ,

Akcjonariusze Ryvu Therapeutics zdecydują 17 maja o przyjęciu programu motywacyjnego dla pracowników i współpracowników, który będzie realizowany w latach 2021-2024. W celu realizacji programu motywacyjnego prezes i główny akcjonariusz - Paweł Przewięźlikowski - dokona nieodpłatnego zbycia na rzecz spółki łącznie 1,25 mln akcji Ryvu Therapeutics.

Ryvu,Therapeutcis,program,motywacyjny

Ryvu Therapeutcis (Fot. spółka)

Paweł Przewięźlikowski posiada obecnie 27,19 proc. (4.990.880) akcji Ryvu, stanowiących 37,9 proc. udziałów w głosach na walnym zgromadzeniu. Przedmiotem programu będzie łącznie 1.247.720 akcji zwykłych spółki będących własnością akcjonariusza i stanowiących łącznie 25 proc. akcji spółki znajdujących się w jego posiadaniu.

– Akcje zostaną przekazane spółce przez akcjonariusza nieodpłatnie, zaś osoby uprawnione nabędą je po preferencyjnej cenie zapewniające pokrycie kosztów programu ponoszonych przez spółkę, nie wyższej jednak niż 1 zł za jedną akcję” – czytamy w komunikacie.

AKTUALIZACJA

Identyczna deklaracja padła w Selvicie, gdzie Paweł Przewięźlikowski posiada obecnie 27,19 proc. udziałów w kapitale zakładowym, stanowiących 37,9 proc. udziałów w głosach na walnym zgromadzeniu.

Jak zaznaczono, realizacja programu nie będzie miała wpływu na saldo kapitałów własnych spółki.

– Celem wdrożenia powszechnego programu motywacyjnego w zaproponowanym kształcie będzie: i) zapewnienie optymalnych warunków dla długoterminowego wzrostu wartości spółki poprzez wykreowanie powszechnego akcjonariatu pracowniczego; ii) stworzenie bodźca, który zmotywuje pracowników do jeszcze aktywniejszego działania w interesie spółki oraz jej akcjonariuszy i zachęci do długoterminowego związania się ze spółką; iii) zbudowanie nowoczesnej organizacji, w której wzrost wartości spółki przekładał się będzie bezpośrednio na wzrost zamożności pracowników i współpracowników spółki – czytamy także.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU, SELVITA)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR