Oxygen to polska spółka działająca w sektorze gamingowym notowana na giełdzie NewConnect. W skład grupy kapitałowej Oxygen wchodzi Mousetrap Games sp. z o.o. oraz HyperCat sp. z o.o.
– Grupa Oxygen zatrudnia 12 pracowników na umowę o pracę oraz 4 osoby w formie umowy zlecenia. Jednak dodatkowo posiadamy 16 blisko współpracujących przedsiębiorców. Poza dwiema osobami odpowiedzialnymi za biuro, wszyscy pracują nad grami na różnym etapie ich życia – powiedział prezes zarządu Oxygen SA.
GK Oxygen skupia się na produkcji i działalności wydawniczej na rynku gier (głównie mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji z gatunków mid-core, casual i hyper-casual). W celu zwiększania jakości oferowanej rozgrywki, spółki GK prowadzą działania mające na celu dostosowanie produktów do aktualnych trendów i preferencji ich użytkowników. Oxygen wspierana jest przez znaczące podmioty z branży, jakie jak The Knights of Unity czy CShark.
– Spółka posiada rentowne tytuły, jednak nie jest to spektakularny sukces. Warto podkreślić, że rentowne gry są dalej rozwijane. A ze względu na cykl wydawniczy i cykl życia gry mobilnej, spektakularne sukcesy jeszcze przed nami – powiedział Edward Mężyk, prezes zarządu Oxygen SA.
– W raporcie za Q3 ogłosiliśmy, które z gier wydanych w 2020 roku są ciągle rozwijane: Rocat Jumpurr, Sword of Glory, Cards Up! oraz Jars. Wskaźniki tych gier są odpowiednio wysokie i pokazują, że warto kontynuować nad nimi pracę. Gry, które są lub będą wydane w tym roku, dopiero przechodzą pierwsze testy na rynku i ciężko na tym etapie typować, które z nich będą rokowały na dalszy rozwój – dodał.
Według prezesa największym sukcesem spółki jest wydanie w 2021 roku 17 zupełnie nowych tytułów, pomimo utrzymywania 4 tytułów z lat poprzednich.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników. Udało się zrealizować założenia strategii i, jak widać po wynikach finansowych, efekty są systematycznie coraz lepsze. Pod koniec 3 roku działania będziemy posiadali bazę ponad 50 tytułów w różnych kategoriach. Prawdopodobieństwo posiadania mocnego tytułu przy takim portfolio jest bardzo wysokie – powiedział Edward Mężyk.
Prezes zapewnia, że wydatki na produkcję w przyszłym roku będą podobne do tych z lat 2020 oraz 2021, gdyż, zgodnie ze strategią, spółka nie planuje znaczącego wzrostu zespołu. Zamierza sfinansować produkcje przychodami oraz emisją akcji serii I.