StockWatch.pl

PBKM: Pierwszy pacjent z cukrzycą został poddany leczeniu komórkami ProTrans

Omawiane walory:

Pierwszy pacjent został poddany leczeniu komórkami macierzystymi ProTrans w ramach badań klinicznych nad opracowaniem leku na bazie komórek macierzystych do leczenia cukrzycy typu 1, poinformowała szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych. 

Fot. Screenshot z materiału promocyjnego Polskiego Banku Komórek Macierzystych.


Badanie kliniczne ma ocenić bezpieczeństwo i skuteczność ProTrans, który jest produktem leczniczym ATMP (ang. Advanced Therapy Medicinal Products), składającym się z komórek macierzystych, opracowany i zastrzeżony przez firmę NextCell Pharma AG.

– PBKM zawarł w maju 2017 r. umowę o współpracy ze szwedzką spółką NextCell Pharma AB na wytworzenie produktów ATMP na potrzeby badań klinicznych nowego leku na cukrzycę typu 1. PBKM wytworzy produkty ATMP niezbędne do terapii kilkudziesięciu pacjentów. Łączna wartość zamówienia na produkty ATMP wynosi ok. 2 mln zł, przy czym część płatności została już rozliczona poprzez objęcie przez PBKM udziałów w spółce NextCell Pharma AB – czytamy w komunikacie.

>> 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBKM, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PBKM zwołał walne. Głównym punktem głosowanie nad dużą emisją akcji bez prawa poboru

  Główny akcjonariusz Polskiego Banku Komórek Macierzystych chce zainwestować w spółkę 218 mln zł, kupując akcje w drodze emisji bez prawa poboru. Decyzja w tej sprawie zapadnie na walnym, które zwołano na 14 października.

 • Active Ownership Fund zwiększył zaangażowanie w PBKM

  Fundusz Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS - największy dotychczas akcjonariusz Polskiego Banku Komórek Macierzystych - zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie PBKM z 19,75 proc. do 31,62 proc. 

 • PBKM przejął dwie spółki bankujące komórki macierzyste za 7-7,5 mln euro

  Stemlab, spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM), nabył 32.500 akcji Bebecord, stanowiących 65 proc. kapitału zakładowego, stając się tym samym jedynym akcjonariuszem, oraz wszystkie akcje Bebe4D, stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego. Łączna cena za wszystkie nabywane akcje wyniesie ok. 7-7,5 mln euro łącznie z oczekiwanym earn-out.

 • PBKM określi nowe cele dot. liczby przechowywanych próbek krwi w I kwartale 2019 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) ma listę podmiotów, które może przejąć w ciągu 12-18 miesięcy i chce sfinansować część akwizycji z planowanej emisji akcji. Spółka w I kw. przyszłego roku chce określić cele strategiczne, związane z liczbą przechowywanych próbek  po tym, jak przekroczyła już poziom 200 tys. próbek w segmencie B2C, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • PBKM zwiększa dynamikę pozyskiwania próbek i umacnia pozycję w Europie

  Spółka poinformowała o przyspieszeniu tempa pozyskiwania próbek krwi pępowinowej i tkanek. Wartości te są wyższe niż w na początku roku oraz w analogicznym okresie roku ubiegłego. Szczegółowe informacje PBKM zaprezentuje w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym, którego publikacja zaplanowana jest na 19 listopada 2018 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR