StockWatch.pl

PKN Orlen zażądał wypłaty środków z dwóch gwarancji bankowych Elektrobudowy

Omawiane walory:

PKN Orlen złożył żądanie natychmiastowej zapłaty przez Bank Handlowy kwot odpowiednio ok. 13,24 mln zł oraz 2,63 mln euro (co stanowi równowartość ok. 11,22 mln zł). Podstawą są posiadane przez PKN Orlen, a wystawione przez Bank Handlowy, dwie gwarancje bankowe dobrego wykonania umowy o projektowanie, dostawy i budowę w systemie pod klucz Instalacji Metatezy w Płocku, którą realizowała Elektrobudowa.

Fot. mat. prasowe PKN Orlen

– Bank Handlowy poinformował również, iż w przypadku, gdy przedstawione żądania zostaną przez Bank Handlowy uznane za zgodne z warunkami gwarancji, to bank będzie zobowiązany do realizacji powyższych płatności najpóźniej w dniu 21 czerwca 2019 r., w konsekwencji czego bank wskazał na konieczność zarezerwowania przez spółkę w powyższej dacie środków we wskazanych kwotach. Gwarancje, o których mowa powyżej, mają charakter regresowy i tym samym w przypadku braku udostępnienia powyższych kwot we wskazanym przez bank terminie środki te będą miały charakter zobowiązań wymagalnych – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Już pod koniec maja Orlen informował, że chce obniżyć wynagrodzenie Elektrobudowy. Łączna wartość wystawionych przez naftowy koncern not obciążeniowych wynosiła wtedy łącznie ok. 57,4 mln zł. 

Na moment publikacji niniejszego raportu bieżącego Elektrobudowa analizuje okoliczność otrzymania powyższych dokumentów w świetle umowy zawartej z zamawiającym oraz postanowień i skutków dla umowy w sprawie finansowania działalności spółki z instytucjami finansującymi spółkę z 28 maja 2019 roku, podano również.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT elbudowa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • Starhedge złożył warunkową ofertę objęcia do 33 proc. akcji Elektrobudowy

  Starhedge złożył warunkową ofertę objęcia od 32,75 proc. do 32,99 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Elektrobudowy. Łączna wartość transakcji wyniosłaby nie mniej niż 10,4 mln zł.

 • WIG20 idzie pod prąd, w grze XTB i spółki Czarneckiego

  Warszawska giełda jest dziś jedną z nielicznych, gdzie indeksy świecą na zielono. Duża w tym zasługa parkietowych lokomotyw z Pekao, Orlenem i PZU na czele. Na szerokim rynku na uwagę zasługują ZM Kania, Elektrobudowa, XTB oraz Idea Bank.

 • Elektrobudowa rozpocznie negocjacje z Zarmen nt. potencjalnego dokapitalizowania

  Elektrobudowa, w odpowiedzi na otrzymaną ofertę objęcia akcji spółki w ramach podwyższenia kapitału zakładowego o nową emisję akcji, rozpocznie proces negocjacji z Zarmen w przedmiocie szczegółowych parametrów potencjalnej transakcji dokapitalizowania spółki, w tym jej parametrów cenowych, struktury transakcji jak również warunków współpracy operacyjnej z inwestorem.

 • Roman Przybył został odwołany z funkcji prezesa Elektrobudowy

  Rada nadzorcza Elektrobudowy odwołała Romana Przybyła z funkcji prezesa. Spółką przez najbliższe 3 miesiące (do 20 października) ma pokierować Jacek Podgórski, dotychczasowy przewodniczący rady.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR