Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PKN Orlen zażądał wypłaty środków z dwóch gwarancji bankowych Elektrobudowy

Opublikowano: 2019-06-18 10:39:39

Omawiane walory:

PKN Orlen złożył żądanie natychmiastowej zapłaty przez Bank Handlowy kwot odpowiednio ok. 13,24 mln zł oraz 2,63 mln euro (co stanowi równowartość ok. 11,22 mln zł). Podstawą są posiadane przez PKN Orlen, a wystawione przez Bank Handlowy, dwie gwarancje bankowe dobrego wykonania umowy o projektowanie, dostawy i budowę w systemie pod klucz Instalacji Metatezy w Płocku, którą realizowała Elektrobudowa.

Fot. mat. prasowe PKN Orlen

– Bank Handlowy poinformował również, iż w przypadku, gdy przedstawione żądania zostaną przez Bank Handlowy uznane za zgodne z warunkami gwarancji, to bank będzie zobowiązany do realizacji powyższych płatności najpóźniej w dniu 21 czerwca 2019 r., w konsekwencji czego bank wskazał na konieczność zarezerwowania przez spółkę w powyższej dacie środków we wskazanych kwotach. Gwarancje, o których mowa powyżej, mają charakter regresowy i tym samym w przypadku braku udostępnienia powyższych kwot we wskazanym przez bank terminie środki te będą miały charakter zobowiązań wymagalnych – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Już pod koniec maja Orlen informował, że chce obniżyć wynagrodzenie Elektrobudowy. Łączna wartość wystawionych przez naftowy koncern not obciążeniowych wynosiła wtedy łącznie ok. 57,4 mln zł. 

Na moment publikacji niniejszego raportu bieżącego Elektrobudowa analizuje okoliczność otrzymania powyższych dokumentów w świetle umowy zawartej z zamawiającym oraz postanowień i skutków dla umowy w sprawie finansowania działalności spółki z instytucjami finansującymi spółkę z 28 maja 2019 roku, podano również.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o elbudowa)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku