Prezes Onico rezygnował z funkcji po 5 dniach

Omawiane walory:

Marek Marchliński złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Onico ze skutkiem natychmiastowym. W piątek kurs akcji spółki spada aż o 53 proc.

prezes, Onico, rezygnacja

(Fot. ONICO Warszawa)

Ustępujący prezes podał, że przyczyną rezygnacji jest zerwanie rozmów z inwestorem branżowym, a także brak kontroli i wpływu na działalność operacyjną spółki.

Marek Marchliński prezesem Onico był zaledwie 5 dni. Obejmując funkcję informował, że jest przedstawicielem inwestora branżowego, z którym spółka prowadzi rozmowy w zakresie ustalenia warunków potencjalnej inwestycji wraz z uruchomieniem finansowania obrotowego. Dzień wcześniej spółka złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości wskazując, że jest niewypłacalna. Wywieszenie białej flagi poprzedziła seria decyzji banków o wypowiedzeniu umów kredytowych.

Notowane na NewConnect Onico to jeden z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W piątek kurs akcji spółki spada o 53 proc. Pod koniec sesji jeden walor spółki kosztuje 3,94 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT onico, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR