Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Rynek jest zbyt srogi dla Play?

Opublikowano: 2018-10-24 14:40:55

Omawiane walory:

Od debiutu na GPW kurs akcji telekomu spadł o blisko 50 proc. Zdaniem analityków DM mBanku skala przeceny jest nieuzasadniona i w najnowszym raporcie wyceniają jeden walor Play na 21,50 zł.

W ubiegłorocznym IPO akcje Play sprzedawano po 36 zł. W październiku w dołku za jeden walor telekomu płacono nieco ponad 16 zł. (Fot. Play/ATTrader.pl)

DM mBanku w raporcie z 17 października podwyższył zalecenie dla Play Communications z trzymaj do kupuj i jednocześnie obniżył cenę docelową z 22,60 zł do 21,50 zł. Względem bieżącego kursu wycena jest wyższa o 23 proc. Biuro spodziewa się poprawy wyników w drugim półroczu br.

– Play jest obecnie notowany na EV/EBITDA’18/’19 = 5,1x/5,0x i P/E’18/’19 = 5,6x/6,2x. Poziom wyceny giełdowej jest naszym zdaniem atrakcyjny patrząc na (1) bardzo wysoki generowany strumień gotówki (750 mln zł w 2018 r. implikuje niespotykany FCFE Yield = 17,2 proc.), (2) ponadprzeciętny DivYield’19 = 7,5 proc. (vs. 0,0 proc. w OPL PW i 1,4 proc. w CPS PW). Ponadto wskazujemy na (3) poprawę trendów w wynikach Play od 3Q’18. Spodziewamy się spadku wyniku EBITDA o 2,8 proc. vs. 8,1 proc. w 1Q’18 i 2Q’18 –  czytamy w raporcie.

Szansę na polepszenie sytuacji telekomu eksperci upatrują w mniejszym negatywnym wpływie roamingu międzynarodowego oraz ustabilizowaniu przychodów z klientów prepaid i postpaid. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Play

Po istotnych spadkach EBITDA w 1H’18 estymujemy, że Play zaraportuje poprawę trendów r/r. Przychody wyniosą 1.689 mln zł. Roaming międzynarodowy nie będzie mieć już dużego negatywnego wpływu na wyniki, jak w poprzednich kwartałach, a przychody zarówno z klientów postpaid jak i prepaid będą stabilne R/R. Przy nieco większej bazie kosztowej r/r, skorygowaną EBITDA szacujemy na 549 mln zł (-2,8 proc. r/r) – czytamy.

Analitycy DM mBanku liczą też powiększenie bazy klientów operatora przy okazji rozszerzenia współpracy z Orange Polska.

– W lipcu’18 T-Mobile podpisało umowę na leasing sieci FTTH Orange Polska. Opłata wstępna wyniosła 275 mln zł. T-Mobile będzie płacić też za każdego podłączonego klienta. To opcja na ofertę konwergentną dla Play. W ten sposób spółka może mieć dostęp do 1,7 mln gospodarstw domowych. Orange Polska wielokrotnie podkreślało swoją otwartość na rozmowy z kolejnymi graczami – czytamy dalej.

Biuro pozytywnie ocenia decyzję o cięciu dywidendy od 2019 r. Zdaniem analityków, to rozsądny krok, który w szerszej perspektywie umożliwi spółce uniezależnienie się od innych operatorów, spadek kosztów roamingu krajowego i oddłużanie się grupy.

W środę po południu kurs akcji Play Communications, właściciela P4, czyli operatora telefonii komórkowej Play, spada o 0,5 proc. do 17,41 zł. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r. Akcje w IPO sprzedawano po 36 zł.

Raport na temat Play Communications powstał 17 października 2018 r. Autorem opracowania jest Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o play)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku