StockWatch.pl

Rynek jest zbyt srogi dla Play?

Omawiane walory:

Od debiutu na GPW kurs akcji telekomu spadł o blisko 50 proc. Zdaniem analityków DM mBanku skala przeceny jest nieuzasadniona i w najnowszym raporcie wyceniają jeden walor Play na 21,50 zł.

W ubiegłorocznym IPO akcje Play sprzedawano po 36 zł. W październiku w dołku za jeden walor telekomu płacono nieco ponad 16 zł. (Fot. Play/ATTrader.pl)

DM mBanku w raporcie z 17 października podwyższył zalecenie dla Play Communications z trzymaj do kupuj i jednocześnie obniżył cenę docelową z 22,60 zł do 21,50 zł. Względem bieżącego kursu wycena jest wyższa o 23 proc. Biuro spodziewa się poprawy wyników w drugim półroczu br.

– Play jest obecnie notowany na EV/EBITDA’18/’19 = 5,1x/5,0x i P/E’18/’19 = 5,6x/6,2x. Poziom wyceny giełdowej jest naszym zdaniem atrakcyjny patrząc na (1) bardzo wysoki generowany strumień gotówki (750 mln zł w 2018 r. implikuje niespotykany FCFE Yield = 17,2 proc.), (2) ponadprzeciętny DivYield’19 = 7,5 proc. (vs. 0,0 proc. w OPL PW i 1,4 proc. w CPS PW). Ponadto wskazujemy na (3) poprawę trendów w wynikach Play od 3Q’18. Spodziewamy się spadku wyniku EBITDA o 2,8 proc. vs. 8,1 proc. w 1Q’18 i 2Q’18 –  czytamy w raporcie.

Szansę na polepszenie sytuacji telekomu eksperci upatrują w mniejszym negatywnym wpływie roamingu międzynarodowego oraz ustabilizowaniu przychodów z klientów prepaid i postpaid. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Play

Po istotnych spadkach EBITDA w 1H’18 estymujemy, że Play zaraportuje poprawę trendów r/r. Przychody wyniosą 1.689 mln zł. Roaming międzynarodowy nie będzie mieć już dużego negatywnego wpływu na wyniki, jak w poprzednich kwartałach, a przychody zarówno z klientów postpaid jak i prepaid będą stabilne R/R. Przy nieco większej bazie kosztowej r/r, skorygowaną EBITDA szacujemy na 549 mln zł (-2,8 proc. r/r) – czytamy.

Analitycy DM mBanku liczą też powiększenie bazy klientów operatora przy okazji rozszerzenia współpracy z Orange Polska.

– W lipcu’18 T-Mobile podpisało umowę na leasing sieci FTTH Orange Polska. Opłata wstępna wyniosła 275 mln zł. T-Mobile będzie płacić też za każdego podłączonego klienta. To opcja na ofertę konwergentną dla Play. W ten sposób spółka może mieć dostęp do 1,7 mln gospodarstw domowych. Orange Polska wielokrotnie podkreślało swoją otwartość na rozmowy z kolejnymi graczami – czytamy dalej.

Biuro pozytywnie ocenia decyzję o cięciu dywidendy od 2019 r. Zdaniem analityków, to rozsądny krok, który w szerszej perspektywie umożliwi spółce uniezależnienie się od innych operatorów, spadek kosztów roamingu krajowego i oddłużanie się grupy.

W środę po południu kurs akcji Play Communications, właściciela P4, czyli operatora telefonii komórkowej Play, spada o 0,5 proc. do 17,41 zł. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r. Akcje w IPO sprzedawano po 36 zł.

Raport na temat Play Communications powstał 17 października 2018 r. Autorem opracowania jest Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • LPP i KGHM mocno w górę, ale to ECB zdecyduje o losach sesji

  Mocne wzrosty LPP, KGHM i PLAY to za mało, żeby pociągnąć indeksy w górę. Inwestorzy są ostrożni przed posiedzeniem ECB i realizują zyski z ostatnich dni. Nikt nie ma bowiem dziś wątpliwości, że to właśnie od decyzji ECB będzie zależało, jakim wynikiem zakończy się czwartkowa sesja w Warszawie i innych europejskich parkietach.

 • Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty

  Akcje PLAY tanieją o prawie 13 proc., po tym jak dwóch największych akcjonariuszy zdecydowało się na przyspieszoną sprzedaż sporego pakietu. Wyprzedaż telekomunikacyjnej spółki hamuje odbicie na WIG20. Całość robi niestety słabe wrażenie, a dowiezienie początkowych wzrostów do końca dnia stoi pod znakiem zapytania.

 • Kenbourne i Tollerton sprzedają akcje Play w procesie ABB po 30,50 zł za sztukę

  Cena akcji w procesie budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB) dotyczącej sprzedaży akcji spółki PLAY Communications została ustalona na 30,50 zł. To o 8,5 proc. niżej niż środowy kurs spółki na GPW.

 • Kenbourne i Tollerton w trybie przyspieszonym sprzedają akcje Play warte 770 mln zł

  Kenbourne i Tollerton, którzy posiadają odpowiednio 30,04 proc. i 29,14 proc., a razem ok. 59 proc. wszystkich akcji PLAY Communications, ogłosili rozpoczęcie przyspieszonego plasowania do 23 mln akcji operatora, stanowiących do 9,08 proc. kapitału zakładowego.

 • Trump trzyma rynki akcji w szachu, w grze Play i Unimot

  PLAY to dziś najjaśniejsza gwiazda w indeksie WIG20. Akcje telekomu rosną o kilka procent po znacznie lepszych od prognoz wynikach finansowych za II kwartał. Pod presją pozostaje branża energetyczna. Akcje Energi i Taurona bronią się przed zakończeniem dnia na nowych historycznych minimach. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR