Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Sąd zgodził się na zwolnienie prezesa Sygnity z aresztu za kaucją

Opublikowano: 2019-06-14 09:18:11

Omawiane walory:

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec prezesa zarządu Sygnity zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego i pod warunkiem jego ustanowienia zastosowania środka wolnościowego, natomiast wobec przewodniczącego pady nadzorczej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– 13 czerwca 2019 r. spółka powzięła wiedzę o orzeczeniu przez sąd w związku z prowadzonym śledztwem w stosunku do prezesa zarządu środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego i pod warunkiem jego ustanowienia zastosowania środka wolnościowego, natomiast wobec przewodniczącego pady nadzorczej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Prezes Sygnity, Mariusz N. i przewodniczący rady nadzorczej Paweł Z. trafili do aresztu na początku tygodnia. Oprócz nich funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięcioro pracowników Poczty Polskiej i osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi z Poczty. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy zakupach informatycznych dla Poczty. CBA przeprowadziło przeszukania w kilkunastu miejscach, w tym w mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o SYGNITY)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku