Selvita rusza z publiczną ofertą akcji. Zapisy po cenie max. 61 zł/szt.

Omawiane walory:

Spółka biotechnologiczna ustaliła cenę maksymalną akcji oferowanych w ramach wtórnej oferty publicznej na 61 zł. Zapisy w transzy dedykowanej inwestorom indywidualnym rozpoczną się w piątek, 2 lutego.

(Fot. Selvita)

W ramach wtórnej emisji publicznej akcji (SPO) Selvita sprzedaje 2,2 mln akcji serii H, bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Jednak zgodnie z decyzją WZA, w pierwszej kolejności nowe papiery zostaną przydzielone wg preferencji przydziału akcji (PPA). Dzięki temu dotychczasowi akcjonariusze mogą uniknąć rozwodnienia w związku z emisją. Dzień referencyjny wyznaczono na 7 lutego 2018 r.

– Inwestor indywidualny/instytucjonalny zamierzający skorzystać z PPA powinien wraz ze złożeniem zapisu na akcje oferowane (AO) przedłożyć oryginał odpowiedniego dokumentu potwierdzającego, że w DR posiadał akcje spółki. Inwestor zamierzający skorzystać z preferencyjnego przydziału powinien złożyć zapis na liczbę AO nie niższą niż liczba gwarantująca mu utrzymanie udziału w kapitale zakładowym Spółki na poziomie z DR, przy założeniu, że wszystkie AO zostaną wyemitowane – napisano w komunikacie.

>> >> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

W pierwszej kolejności zostaną przydzielone akcje oferowane objęte preferencją przydziału akcji.

– Pozostała część AO przeznaczona w transzy Inwestorów Indywidualnych zostanie przydzielona na zasadzie proporcjonalnej redukcji, natomiast w przypadku transzy inwestorów instytucjonalnych zostanie przydzielona uznaniowo – czytamy dalej.

Harmonogram oferty

Termin Wydarzenie
do 1 lutego Podanie do publicznej wiadomości ceny maksymalnej
2-15 lutego Budowa księgi popytu
2-14 lutego Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych
15 lutego Publikacja ceny emisyjnej akcji oferowanych
19-21 lutego Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów instytucjonalnych
do 26 lutego Przydział akcji oferowanych

Źródło: Opracowanie własne na prospektu emisyjnego

>> Szczegóły oferty i prospekt emisyjny Selvity znajdziesz tutaj

Jak podano w prospekcie, book-building potrwa do 15 lutego, a zapisy dla inwestorów indywidualnych – do 14 lutego. Na 15 lutego przewidziano publikację ceny emisyjnej. Z kolei 19-21 odbędą się zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych, a do 26 lutego – przydział akcji.

Selvita zainwestuje w rozwój projektów w obszarze onkologii

Aktualnie kapitał zakładowy Selvity dzieli się na 13,77 mln akcji. Pozyskane w ofercie publicznej środki krakowska spółka zamierza przeznaczyć na rozwój segmentu innowacyjnego i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Selvity

– Selvita z nawiązką zrealizowała cele przedstawione inwestorom w 2014 r. Z sukcesem skomercjalizowaliśmy kilka naszych projektów innowacyjnych – w tym flagowy SEL24. Tempo wzrostu segmentu usługowego było wyraźnie wyższe od zapowiadanego. Chcemy dalej dynamicznie się rozwijać i generować ponadprzeciętne stopy zwrotu dla naszych akcjonariuszy. Dlatego niezbędne jest, by Selvita weszła na kolejny poziom, jeśli chodzi o rozwój projektów innowacyjnych i komercjalizowała je w późniejszych fazach rozwoju – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes Selvity.

Wpływy z oferty pozwolą na sfinansowanie ok. 50 proc. nakładów wymaganych do realizacji celów emisji – pozostała część zostanie sfinansowana uzupełniającymi źródłami finansowania, tj. dotacjami unijnymi, krajowymi i pozaeuropejskimi, środkami własnymi wypracowanymi w toku działalności operacyjnej oraz pochodzącymi z umów partneringowych.

– Strategia rozwoju, którą chcemy dalej realizować, zakłada zwiększenie inwestycji w segmencie innowacyjnym, który generuje największą wartość dodaną i potencjał wzrostu spółki. Biorąc pod uwagę znacznie szerszy potencjał terapeutyczny i rynkowy SEL120 oraz fakt, że w tym przypadku planujemy przeprowadzenie transakcji na znacznie późniejszym etapie rozwoju – po wstępnym oszacowaniu skuteczności terapeutycznej w fazie IIa badań klinicznych – oczekujemy, że warunki potencjalnej transakcji będą kilkukrotnie lepsze niż w przypadku SEL24 – wskazał prezes.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W międzyczasie – w latach 2018-2020 – wzrost wartości spółki będzie generowana poprzez zawieranie mniejszych kontraktów w segmencie innowacyjnym, dodał.

W ogłoszonej strategii spółka przewiduje, że łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 wyniosą łącznie ok. 390 mln zł, z czego 140 mln zł Selvita planuje pokryć ze środków od inwestorów, a pozostałą kwotę z grantów oraz środków własnych.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SELVITA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

  W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i SELVITA do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

 • Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r.

  SELVITA chce w ciągu kilku lat znaleźć się wśród 10. największych światowych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization), poinformował prezes Bogusław Sieczkowski. Celem spółki jest dalszy wzrost organiczny w tempie ok. 30 proc. rocznie (pod względem przychodów) oraz przejęcia podmiotów krajowych oraz z Europy. Pierwszą akwizycję SELVITA chce zrealizować w przyszłym roku.

 • Lekkie wzrosty na GPW, KGHM spada w ślad za cenami miedzi

  Mocny początek sezonu wyników na Wall Street wspiera nastroje na światowych giełdach, lekko pomagając również warszawskiej giełdzie. Jednak, żeby indeksy mocniej ruszyły do góry, konieczne będą nowe impulsy. Pytanie, czy takowe się dziś pojawią?

 • Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie

  Akcje Selvity (wcześniej SELVITA CRO) zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 21,39 proc. i wyniósł 21 zł.

 • Selvita oczekuje, że spółki po podziale będą notowane na GPW od 16 października

  Sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity na dwie niezależne spółki oraz zmianę nazwy SELVITA na Ryvu Therapeutics. Zarząd oczekuje, że obie spółki będą notowane na głównym rynku warszawskiej giełdy od 16 października. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR