StockWatch.pl

Selvita rusza z publiczną ofertą akcji. Zapisy po cenie max. 61 zł/szt.

Omawiane walory:

Spółka biotechnologiczna ustaliła cenę maksymalną akcji oferowanych w ramach wtórnej oferty publicznej na 61 zł. Zapisy w transzy dedykowanej inwestorom indywidualnym rozpoczną się w piątek, 2 lutego.

(Fot. Selvita)

W ramach wtórnej emisji publicznej akcji (SPO) Selvita sprzedaje 2,2 mln akcji serii H, bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Jednak zgodnie z decyzją WZA, w pierwszej kolejności nowe papiery zostaną przydzielone wg preferencji przydziału akcji (PPA). Dzięki temu dotychczasowi akcjonariusze mogą uniknąć rozwodnienia w związku z emisją. Dzień referencyjny wyznaczono na 7 lutego 2018 r.

– Inwestor indywidualny/instytucjonalny zamierzający skorzystać z PPA powinien wraz ze złożeniem zapisu na akcje oferowane (AO) przedłożyć oryginał odpowiedniego dokumentu potwierdzającego, że w DR posiadał akcje spółki. Inwestor zamierzający skorzystać z preferencyjnego przydziału powinien złożyć zapis na liczbę AO nie niższą niż liczba gwarantująca mu utrzymanie udziału w kapitale zakładowym Spółki na poziomie z DR, przy założeniu, że wszystkie AO zostaną wyemitowane – napisano w komunikacie.

>> >> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

W pierwszej kolejności zostaną przydzielone akcje oferowane objęte preferencją przydziału akcji.

– Pozostała część AO przeznaczona w transzy Inwestorów Indywidualnych zostanie przydzielona na zasadzie proporcjonalnej redukcji, natomiast w przypadku transzy inwestorów instytucjonalnych zostanie przydzielona uznaniowo – czytamy dalej.

Harmonogram oferty

Termin Wydarzenie
do 1 lutego Podanie do publicznej wiadomości ceny maksymalnej
2-15 lutego Budowa księgi popytu
2-14 lutego Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych
15 lutego Publikacja ceny emisyjnej akcji oferowanych
19-21 lutego Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów instytucjonalnych
do 26 lutego Przydział akcji oferowanych

Źródło: Opracowanie własne na prospektu emisyjnego

>> Szczegóły oferty i prospekt emisyjny Selvity znajdziesz tutaj

Jak podano w prospekcie, book-building potrwa do 15 lutego, a zapisy dla inwestorów indywidualnych – do 14 lutego. Na 15 lutego przewidziano publikację ceny emisyjnej. Z kolei 19-21 odbędą się zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych, a do 26 lutego – przydział akcji.

Selvita zainwestuje w rozwój projektów w obszarze onkologii

Aktualnie kapitał zakładowy Selvity dzieli się na 13,77 mln akcji. Pozyskane w ofercie publicznej środki krakowska spółka zamierza przeznaczyć na rozwój segmentu innowacyjnego i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Selvity

– Selvita z nawiązką zrealizowała cele przedstawione inwestorom w 2014 r. Z sukcesem skomercjalizowaliśmy kilka naszych projektów innowacyjnych – w tym flagowy SEL24. Tempo wzrostu segmentu usługowego było wyraźnie wyższe od zapowiadanego. Chcemy dalej dynamicznie się rozwijać i generować ponadprzeciętne stopy zwrotu dla naszych akcjonariuszy. Dlatego niezbędne jest, by Selvita weszła na kolejny poziom, jeśli chodzi o rozwój projektów innowacyjnych i komercjalizowała je w późniejszych fazach rozwoju – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes Selvity.

Wpływy z oferty pozwolą na sfinansowanie ok. 50 proc. nakładów wymaganych do realizacji celów emisji – pozostała część zostanie sfinansowana uzupełniającymi źródłami finansowania, tj. dotacjami unijnymi, krajowymi i pozaeuropejskimi, środkami własnymi wypracowanymi w toku działalności operacyjnej oraz pochodzącymi z umów partneringowych.

– Strategia rozwoju, którą chcemy dalej realizować, zakłada zwiększenie inwestycji w segmencie innowacyjnym, który generuje największą wartość dodaną i potencjał wzrostu spółki. Biorąc pod uwagę znacznie szerszy potencjał terapeutyczny i rynkowy SEL120 oraz fakt, że w tym przypadku planujemy przeprowadzenie transakcji na znacznie późniejszym etapie rozwoju – po wstępnym oszacowaniu skuteczności terapeutycznej w fazie IIa badań klinicznych – oczekujemy, że warunki potencjalnej transakcji będą kilkukrotnie lepsze niż w przypadku SEL24 – wskazał prezes.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W międzyczasie – w latach 2018-2020 – wzrost wartości spółki będzie generowana poprzez zawieranie mniejszych kontraktów w segmencie innowacyjnym, dodał.

W ogłoszonej strategii spółka przewiduje, że łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 wyniosą łącznie ok. 390 mln zł, z czego 140 mln zł Selvita planuje pokryć ze środków od inwestorów, a pozostałą kwotę z grantów oraz środków własnych.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SELVITA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Selvita podała SEL120 pierwszemu pacjentowi w ramach badania klinicznego fazy I

  SELVITA podała lek SEL120 pierwszemu pacjentowi w ramach badania klinicznego fazy I w leczeniu ostrej białaczki szpikowej oraz zespołu mielodysplastycznego wysokiego ryzyka. 

 • Selvita oczekuje, że po podziale spółki będą notowane na GPW pod koniec października

  Realizacja planu podziału Selvity przebiega zgodnie z harmonogramem i spółka oczekuje, że do końca października na warszawskiej giełdzie będą notowane dwa podmioty - Ryvu Therapeutics, który skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii oraz SELVITA (obecnie pod nazwą SELVITA CRO), która  będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych, poinformowali przedstawiciele Selvity.  

 • Selvita: Dynamika przychodów i EBITDA segmentu usługowego może być lepsza w II połowie

  Backlog segmentu usługowego Selvity pozwala oczekiwać, że dynamika przychodów oraz EBITDA w II połowie roku może być tak samo dobra, a nawet lepsza niż zanotowana w I półroczu, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski. 

 • KNF zatwierdził prospekt w związku z podziałem Selvity na dwie spółki

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny SELVITA CRO sporządzony w związku z podziałem Selvity na dwie niezależne spółki. Zgodnie z przedstawionym planem podziału, pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć kompleksowe usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Podział ma zostać sfinalizowany zgodnie z harmonogramem, na początku IV kw. 2019 r.

 • Akcjonariusze Selvity zdecydują 19 września o podziale spółki

  Akcjonariusze Selvity zdecydują o podziale spółki 19 września podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, wynika z projektów uchwał. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR