Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Sfinks ponowi subskrypcję akcji serii P, prezes deklaruje objęcie nawet całości

Opublikowano: 2019-01-09 11:29:11

Omawiane walory:

W związku z niedojściem do skutku emisji akcji w ramach docelowego podwyższenia kapitału zakładowego Sfinks Polska, spółka rozpoczyna nową subskrypcję akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru, w celu realizacji zobowiązań wobec kredytodawcy oraz pozyskania finansowania dalszej ekspansji. Główny akcjonariusz i prezes Sylwester Cacek zadeklarował objęcie części lub całości akcji tak, by zamknąć subskrypcję na wymaganym poziomie.

Fot. materiały prasowe Sfinks

Zgodnie z aneksem do umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska z 8 października 2018 r. grupa zobowiązała się do emisji co najmniej 5,5 mln zł do końca 2018 r., wydłużając przed końcem roku termin subskrypcji akcji do 9 stycznia 2019 r. Sfinks w ramach oferty prywatnej zaoferował od 2 do 6 mln akcji.

– Mimo, że emisja nie doszła do skutku, władze Grupy Sfinks widzą zainteresowanie akcjami spółki. Startują z nową emisją wyznaczając termin rozpoczęcia zapisów na akcje od 22 stycznia, a termin zakończenia subskrypcji na 28 lutego 2019 r. w ramach emisji akcji serii P – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W związku z brakiem wymaganej przez bank wartości emisji i zmianą terminu jej realizacji, spółka jest w bieżącym kontakcie z kredytodawcą, informując go o wszystkich działaniach, mających na celu wywiązanie się ze zobowiązania do emisji.

-Rozmowy prowadzone z inwestorami pozwalają nam optymistycznie patrzeć na uplasowanie wymaganej liczby akcji do końca lutego. Jesteśmy spokojni o naszą sytuację płynnościową – powiedział Cacek, cytowany w komunikacie.

– Informuję, że złożę ofertę objęcia wszystkich akcji w subskrypcji otwartej na podstawie uchwały zarządu z dnia 9.01.2019 r. W przypadku złożenia zapisu przez innych uprawnionych inwestorów moja oferta pozostanie na poziomie umożliwiającym zamknięcie subskrypcji na poziomie minimum 5,5 mln zł – napisał Cacek w osobnym oświadczeniu.

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o sfinks)

 • Byki odpuszczają, w centrum uwagi KGHM, 11 bit studios i Oponeo.pl

  Piątkowa sesja w Warszawie rozpoczęła się od wzrostów indeksów, które następnie przerodziło się w osuwanie i spadki. W centrum uwagi są spółki gamingowe oraz KGHM. Ciekawie jest też na Oponeo.pl i SFINKSie.

 • Ważą się losy Brexitu. Na GPW Lotos bije nowe rekordy

  Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest zaplanowane na godzinę 20:00 czasu polskiego głosowanie umowy ws. brexitu w brytyjskim parlamencie. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że wynegocjowana przez premier May umowa ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie odrzucona. A to rodzi nowe znaki zapytania i dużo niepewności. Konsekwencją odrzucenia umowy może być tzw. twardy brexit, ale też i jego brak.

 • Fatalne dane z Chin wystraszyły inwestorów, w grze KGHM i Sfinks

  Najnowsze dane nt. handlu zagranicznego Chin wstrząsnęły giełdami. Zadyszka gospodarki Państwa Środka jest większa niż zakładano, a rynek boi się, że będzie jeszcze gorzej.

 • Quercus TFI ujawnił się w akcjonariacie Sfinksa

  Ujawnienie się giełdowego funduszu w akcjonariacie SFINKSa podziałało na wyobraźnię inwestorów. W poniedziałek rano kurs akcji spółki rośnie o 11,5 proc. do 0,87 zł.

 • Sfinks Polska złamał warunek umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska

  SFINKS Polska nie zrealizował zobowiązania wynikającego z aneksu do umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ) z 8 października 2018 r. dotyczącego podwyższenia kapitału własnego SFINKSa w drodze emisji akcji o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł w ustalonym terminie tj. do 31 grudnia 2018 r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku