SimFabric ma umowę na wydanie i porting Train Mechanic Simulator Mobile

Omawiane walory: ,

MobileFabric - spółka zależna SimFabric - podpisał umowę na wydanie oraz portowanie "Train Mechanic Simulator Mobile" na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Projekt trafi do sprzedaży w I kwartale 2021 roku. Właścicielem tytułu jest PlayWay.

Fot. materiały prasowe

– Poprzez MobileFabric rozpoczęliśmy działalność w najdynamiczniej rozwijającym się segmencie gier, którym są gry mobilne. Właśnie podpisaliśmy umowę na wydanie oraz porting projektu, którego właścicielem jest spółka PlayWay – ‚Train Mechanic Simulator Mobile’. Tym razem gracz wcieli się w rolę serwisanta pociągów. Jego zadaniem będzie naprawa lub wymiana zużytych podzespołów. W zakładzie serwisowym pojawią się zarówno nowoczesne, elektryczne pojazdy, jak i dużo starsze modele, co będzie stanowiło spore wyzwanie – powiedziała prezes SimFabric oraz Mobile Fabric Julia Leszczyńska.

Premiera gry planowana jest na I kwartał 2021 roku. Na mocy zawartej umowy MobileFabric będzie otrzymywało wynagrodzenie w wysokości 100 proc. zysków ze sprzedaży „Train Mechanic Simulator Mobile”, po potrąceniu obowiązkowych opłat naliczanych przez platformy dystrybucji cyfrowej: AppStore i Google Play. Umowa z PlayWayem została zawarta na czas nieokreślony.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Działalność MobileFabric koncentruje się na produkcji gier, głównie z gatunku symulatorów, na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Spółka zajmuje się także portowaniem gier z portfolio SimFabric na urządzenia mobilne.

– Gry mobilne to kolejny filar naszej działalności, który wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju SimFabric. Szacuje się, że w 2020 roku mobilki wygenerują przychody w wysokości 77,2 mld USD, co oznacza wzrost o 13,3 proc. r/r – podsumował przewodniczący rady nadzorczej MobileFabric oraz SimFabric Emil Leszczyński.

SimFabric jest spółką zależną PlayWay, tworzy symulatory i gry komputerowe na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Od 2018 roku jest certyfikowanym producentem i wydawcą gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W kwietniu 2020 r. spółka debiutowała na NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, Simfabric, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PlayWay uruchamia nową platformę Need for Game Idea

  PLAYWAY uruchamia dziś platformę dla graczy Need for Game Idea, przygotowaną przez spółkę zależną PWay. Dostęp do platformy jest bezpłatny i jest ona dostępna we wszystkich niemal państwach świata. W dniu premiery Platformy planowane jest rozpoczęcie dystrybucji tokenów PWay przez spółkę zależną PWay.

 • WIG20 spada w okolice 1.700 pkt. PlayWay mocno w górę po wynikach

  Strach przed pandemią i ryzyko związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA psują nastroje na rynkach akcji. Spadki nie omijają Warszawy, gdzie prawie połowa spółek tanieje.

 • PlayWay miał 128 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  PLAYWAY odnotował 128,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 16,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W środę po godz. 9:00 kurs akcji spółki rośnie o prawie 8 proc., a za jedną akcję płacono 537 zł.

 • PlayWay: Około 40 spółek z grupy trafi na giełdę, w większości bez emisji akcji

  PLAYWAY zakłada, że ok. 40 powiązanych z grupą spółek gamingowych docelowo trafi na giełdę, przy czym w większości przypadków debiutom nie będzie towarzyszyła emisja akcji, poinformował prezes Krzysztof Kostowski. Kurs akcji spółki rośnie w środę przed godz. 12 o 2,84 proc.

 • Gaming i spółki covidowe w odwrocie, w grze JSW, PGE i Tauron

  Szalony rajd na akcjach JSW, idący w parze z odwrotem inwestorów od spółek covidowych oraz gamingowych. Czy to przenoszenie się z małych, często spekulacyjnych spółek, na mocno przecenione państwowe molochy to nowy trend na warszawskiej giełdzie?


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR