Simple rekomenduje 0,55 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Omawiane walory:

Simple chce przeznaczyć na dywidendę 2,65 mln zł z zysku za 2019 r., co oznacza wypłatę w wysokości 0,55 zł na akcję.

simple, dywidendy, akcje

Simple rekomenduje 0,55 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Wysokość stopy dywidendy (dla kursu akcji z 4 marca 2020 r.) wynosi 7,33 proc..

– Rekomendacja zarządu spółki została w tym samym dniu pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą emitenta – czytamy w komunikacie.

Ostateczna decyzja dotycząca podziału zysku za rok 2019 zostanie podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie.

Simple odnotowało 5,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 4,92 mln zł wobec 4,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 47,07 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT simple, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 prezesów, którzy kupują akcje, gdy na rynku leje się krew

  W samym środku koronabessy na zakupy wybrało się kilku prezesów giełdowych spółek. Odwaga, łapanie spadającego noża, czy może dowód wiary w kierowaną przez siebie firmę? StockWatch.pl sprawdził, co kierowało insiderami przy marcowych transakcjach.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Simple rekomenduje 0,22 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd spółki informatycznej wstępnie zadeklarował wypłatę dywidendy z zysku netto wypracowanego w 2017 r., na poziomie 0,22 zł na jedną akcję. W środę na zamknięciu sesji za jeden walor SIMPLE płacono 7,50 zł.

 • Simple konsekwentnie realizuje plan rozwoju i zmian organizacyjnych

  Grupa SIMPLE wypracowała w I półroczu 2017 r. 17,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, zwiększając je o prawie 0,5 mln zł względem pierwszego półrocza roku ubiegłego i osiągając przy tym 1,3 mln zł zysku EBITDA. SIMPLE realizuje plan rozwoju i zmian optymalizacyjnych, których efektem są zmiany operacyjne w Grupie oraz backlog o wartości ponad 20 mln zł.

 • Simple skutecznie pozyskuje nowe zamówienia od uniwersytetów

  SIMPLE podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym na realizację systemu do obsługi studentów. Nowy system uzupełni system SIMPLE.ERP, z którego korzysta już administracja Uniwersytetu. Spółka złożyła również najlepszą ofertę w podobnym przetargu organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR