Stelmet: S. Bieńkowski rozpocznie przymusowy wykup 4,63 proc. akcji 29 lipca

Omawiane walory:

Stanisław Bieńkowski - dominujący akcjonariusz Stelmetu - złożył do Komisji Nadzoru Finansowego oraz do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dokumentację związaną z zamiarem nabycia akcji należących do wszystkich pozostałych akcjonariuszy spółki w drodze przymusowego wykupu.

Stanisław Bieńkowski, prezes i główny akcjonariusz Stelmetu.

– Akcjonariusz dominujący posiada aktualnie 28.004.838 akcji spółki stanowiących po zaokrągleniu 95,37 proc. kapitału zakładowego spółki uprawniających do wykonywania 28.004.838 głosów na walnym zgromadzeniu spółki tj. po zaokrągleniu do 95,37 proc. ogólnej liczby głosów w spółce. Zgodnie ze złożoną dokumentacją, przedmiotem przymusowego wykupu będą wszystkie akcje spółki nie będące w posiadaniu dominującego akcjonariusza należące do wszystkich pozostałych akcjonariuszy spółki, tj. 1.359.377 akcji spółki [4,63 proc. kapitału i głosów] – czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze złożoną dokumentacją przymusowy wykup rozpocznie się 29 lipca 2020 roku, a dzień wykupu został ustalony na dzień 3 sierpnia.

Cena wykupu jednej wykupywanej akcji zostanie określona przed ogłoszeniem przymusowego wykupu.

Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją drewnianej architektury ogrodowej i pelletu. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r. W roku obr. 2018/2019 miała 602 mln zł skonsolidowanej sprzedaży.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT stelmet, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR