Stelmet złożył wniosek do KNF o zgodę na wycofanie akcji z obrotu na GPW

Omawiane walory:

Stelmet złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Stanisław Bieńkowski, prezes i główny akcjonariusz Stelmetu.

– Zarząd Stelmet spółka akcyjna z siedzibą w Zielonej Górze, w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 37/2020 z dnia 4 sierpnia 2020 roku dotyczącego podjęcia przez nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki uchwały w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, informuje, że spółka w dniu 05 sierpnia 2020 roku złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w trybie art. 91 Ustawy o Ofercie Publicznej – czytamy w komunikacie.

Przedmiotowy wniosek dotyczy wszystkich akcji spółki.

Pod koniec lipca br. Stanisław Bieńkowski – dominujący akcjonariusz Stelmetu – ogłosił żądanie przymusowego wykupu akcji należących do wszystkich pozostałych akcjonariuszy spółki. Cena wykupu wynosi 9,04 zł za akcję.

Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją drewnianej architektury ogrodowej i pelletu. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r. W roku obr. 2018/2019 miała 602 mln zł skonsolidowanej sprzedaży.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT stelmet, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Stelmet: S. Bieńkowski rozpocznie przymusowy wykup 4,63 proc. akcji 29 lipca

  Stanisław Bieńkowski - dominujący akcjonariusz STELMETu - złożył do Komisji Nadzoru Finansowego oraz do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dokumentację związaną z zamiarem nabycia akcji należących do wszystkich pozostałych akcjonariuszy spółki w drodze przymusowego wykupu.

 • Stelmet wnioskuje o anulowanie wypłaty ostatniej transzy świadczeń z FGŚP

  STELMET złożył wniosek do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o anulowanie wypłaty ostatniej z transzy świadczeń. STELMET wnioskował o przyznanie świadczeń ze środków FGŚP w łącznej kwocie 7,95 mln zł tytułem dofinansowania wynagrodzeń pracowników objętych obniżonym wymiarem czasu pracy w następstwie wystąpienia COVID-19.

 • 5 najciekawszych spółek przemysłowych wg BM mBanku Analitycy w cyklicznym raporcie utrzymali pozycjonowanie niedoważaj dla sektora przemysłowego. Ich zdaniem, sprzedaż spółek zbyt wolno wraca do poziomów sprzed epidemii COVID-19. Na krótkiej liście faworytów znalazło się 5 małych i średnich spółek.
 • Stelmet od kwietnia wstrzymuje produkcję

  STELMET zdecydował o częściowym wstrzymaniu działalności z powodu epidemii koronawirusa. W okresie od 1 kwietnia do połowy kwietnia produkcja we wszystkich zakładach zostanie wstrzymana.

 • Stelmet miał 3,4 mln zł straty netto w roku finansowym 2018/2019

  STELMET odnotował 3,43 mln zł skonsolidowanej straty netto w roku finansowym 2018/2019 (1 października 2018 - 30 września 2019) wobec 9,58 mln zł zysku rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR