sWIG80 najwyżej od 14 lat, w grze Allegro i Answear

Omawiane walory: , , , , ,

Odbicie na akcjach Allegro i wzrosty na europejskich giełdach windują w górę indeksy w Warszawie. sWIG80 jest dziś najwyżej od 2007 roku.

allegro, r22, wielton, braster, bogdanka, indeksy, komentarz, akcje,

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Czwartkowa sesja jest zupełnym przeciwieństwem sesji wczorajszej. To co w środę psuło nastroje na GPW, dziś mocno je wspiera. Mowa o Allegro i giełdach europejskich. W to wszystko dodatkowo wpisują się w większości dobrze przyjmowane wyniki spółek.

Po prawie trzech godzinach handlu indeks WIG20 rósł o 1,06 proc. do 1.937 pkt., WIG o 0,94 proc. do 5.7283 pkt., mWIG40 o 0,49 proc. do 4.184 pkt., a sWIG80 po wzroście o 0,63 proc. do 17.558 pkt. i testował dziś poziomy nieoglądane od 14 lat.

Akcje Allegro drożeją o 6,4 proc. do 69,23 zł, odreagowując wczorajszy spadek o 4,83 proc. i najniższe wyceny od jesiennego debiutu na GPW. Spółka była liderem obrotów w przedpołudniowej fazie sesji i miała największy udział w windowaniu indeksu WIG20. Koincydencja wzrostów z uruchomieniem nowej platformy Allegro Biznes jest czysto przypadkowa. Wzrosty Allegro mają bowiem typowo korekcyjny charakter, po tym jak w miesiąc akcje te potaniały o ponad 20 zł. Stąd już poziomy powyżej 70 zł mogą być ponownie wykorzystywane do sprzedaży. Fundamentalne spojrzenie na spółkę, która w ocenie wielu inwestorów w przyszłości będzie tracić rynek przez wejście do Polski sklepu Amazon.com, mogłyby zmienić dopiero publikowane 4 marca wyniki finansowe za cały 2020 rok.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Drugim istotnym czynnikiem, który zachęca dziś do kupna akcji, są dobre nastroje na zdecydowanej większości europejskich giełd. Te zaś wspierane są zarówno przez wczorajsze ograniczenie początkowych strat przez Wall Street, jak i przez dobrze przyjmowane wyniki spółek (n.in. AstraZencea, Credit Agricole).

Sezon wyników trwa nie tylko za granicą, ale też na GPW, a pozytywnie przyjmowane raporty finansowe spółek dodatkowo wspierają nastroje w Warszawie.

W IV kwartale 2020 roku spółka R22 zanotowała wzrost zysku EBITDA o 35 proc. w skali roku do 18,2 mln zł, a przychody podskoczyły o 48 proc. do 70,9 mln zł. Akcje R22 drożeją o 5,76 proc. do 40,40 zł.

Dobrze zostały też przyjęty raport Wieltonu. W całym 2020 roku spółka zanotowała 94,4 mln zł zysku EBITDA i miała 1,81 mld zł przychodów, co wprawdzie jest wynikiem gorszym niż przed rokiem (odpowiednio: 141,8 mln zł i 2,34 mld zł), ale w 2021 roku prognozuje wzrost przychodów do 2,4 mld zł i marżę EBITDA na poziomie około 7 proc. Kurs Wieltonu rośnie o 4,8 proc. do 9,17 zł i jest najwyższy od połowy 2019 roku.

Na fali jest też też Answear.com. Akcje ubiegłorocznego debiutanta rosną po pierwszej rekomendacji z wysoką wyceną. W czwartek w południe za jedną akcję spółki trzeba zapłacić blisko 39 zł, co jest najwyższą ceną w historii. I to nie musi być koniec rajdu. Analitycy mBanku wycenili akcje Answear.com na 44,50 zł za sztukę.

Gorąco jest na akcjach Brastera, po tym jak firma poinformowała o podpisaniu umowy z Panacea Company, „określającą zasady współpracy w obszarze dystrybucji i sprzedaży urządzeń medycznych produkowanych przez spółkę wraz z pakietami badań na zasadzie wyłączności na obszarze Korei Południowej”. Braster drożeje o 20,83 proc. do 2,175 zł.

Bogdanka drożeje o 3,36 proc. do 24,60 zł, atakując szczyt z czerwca 2020 roku, po tym jak analitycy Erste Group wycenili jedną akcję na poziomie 29,20 zł, podnosząc jednocześnie rekomendację ze „sprzedaj” do „kupuj”. Potencjalne wybicie kursu powyżej oporu na 25,90 zł miałoby duże konsekwencje techniczne. Na wykresie powstanie wówczas ponad roczna formacja podwójnego dna z zasięgiem wzrostów do 37 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o allegro, answear, bogdanka, BRASTER, R22, wielton)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR