T-Bull: Wierzymy, że kolejne sukcesy odwrócą sytuację na rynku [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Gośćmi czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli przedstawiciele wrocławskiej spółki, po której gry co roku sięgają dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Grzegorz Zwoliński i Damian Fijałkowski podczas spotkania online na gorąco omówili wyniki za pierwsze półrocze, perspektywy rozwoju i plany wydawnicze spółki T-Bull.

tbull,czat,gry

Grzegorz Zwoliński i Damian Fijałkowski byli gośćmi czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl

W pierwszym półroczu 2019 roku T-Bull odnotował 0,16 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 1,61 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 3,23 mln zł wobec 3,61 mln zł w analogicznym okresie 2018 roku. Wynik obniżył o 2 mln zł odpis aktualizujący wartość wyprodukowanych i opublikowanych tytułów. Gry wrocławskiego studia cały czas cieszą się olbrzymią popularnością. W całym pierwszym półroczu T-Bull zanotował 36 mln pobrań, co daje średni wynik na poziomie 200 tys. pobrań na dzień. Numerem jeden w portfolio jest gra Moto Rider GO, którą pobrano 13,69 mln razy.

T-Bull pracuje nad kolejnymi projektami, których premiery planowane są na przyszły rok. Prezes spółki zaznaczył, że wszystkie tworzone gry są finansowane ze środków bieżących i na chwilę obecną studio nie rozważa kolejnej emisji akcji.

– Spółka stawia na stały rozwój swoich produktów, dlatego w dniu premiery nie kończymy pracy nad danym tytułem. Stale rozwijamy nasze najważniejsze projekty takie jak Top Speed, Top Speed 2, Moto Rider GO czy Best Sniper Legacy. Rok 2020 należeć będzie do MMO Strategy i Space Simulatora (pierwszej w pełni dedykowanej gry na PC i konsole) – oba projekty mają wtedy zaplanowane wejście do early access. Ponadto spółka pracuje nad projektem mającym na celu stworzenie systemu G-Camp – projektu realizowanego w ramach programu Game INN. W przyszłym roku zaplanowane jest również rozpoczęcie prac nad projektem iDe-Tox – powiedział w rozmowie na żywo Damian Fijałkowski.

>> Transformation in progress – omówienie sprawozdania T-Bull po II kw. 2019 r.

Od debiutu T-Bull na giełdowym parkiecie w końcówce 2016 roku kurs akcji spadł o przeszło 85 proc. Tylko w bieżącym roku kapitalizacja firmy zmniejszyła się o blisko 40 proc. Uczestnicy czatu inwestorskiego byli więc ciekawi, co spowodowało tak drastyczną obniżkę rynkowej wyceny.

– Nasza spółka stale się rozwija i rośnie. Mamy zamiar w dalszym ciągu trzymać się jasno określonej strategii i wierzymy w to, że kolejne sukcesy przełożą się na odwrócenie obecnej sytuacji na rynku. Skupiliśmy się na rozwoju naszych projektów, które otrzymały w ostatnim czasie bardzo duże aktualizacje. Postawiliśmy na poszerzeniu kontentu w grach, aspekt rozgrywki online i elementy social. Już pierwsze testy pokazały, że jesteśmy w stanie zwiększyć parametry monetyzacji w naszych produktach – odpowiedział Grzegorz Zwoliński.

W czerwcu tego roku debiutowała gra Top Speed 2, czyli kontynuacja najpopularniejszej gry wrocławskiego studia. Pierwsza część to uznana produkcja, którą na całym świecie pobrało ponad 40 milionów użytkowników. Drugą część gry wyścigowej studia jak dotąd pobrano tylko 0,5 mln razy.

– Top Speed 2 to obszerna gra, w której zastosowaliśmy nowe rozwiązania pozwalające graczom na rozgrywkę online. Warto zwrócić uwagę na to, że gra podczas swojej premiery kompatybilna była z zaledwie 30 proc. wszystkich dostępnych urządzeń z systemem Android. Liczba ta ciągle rośnie. Dla porównania, pierwsza część tej serii wyścigów, wydana przez nas w 2015 roku dostępna jest na około 93 proc. wszystkich urządzeń z Androidem. Jest to efekt miesięcy pracy nad optymalizacją – sprecyzował Damian Fijałkowski, członek zarządu T-Bull.

Pod koniec sierpnia br. T-Bull rozpoczął prace związane z produkcją Space Simulator, gry która będzie dystrybuowana w formule płatnej (premium). Studio planuje, iż tytuł zostanie udostępniony na platformie sprzedażowej Steam w fazie wczesnego dostępu (early access) do końca 2020 r. Wedle zapowiedzi twórców, ich najnowsza gra to „space survival simulator”. Będzie więc symulatorem osadzonym w przestrzeni kosmicznej z elementami mechanik przetrwania.

– Space Simulator to największy projekt, z jakim do tej pory mieliśmy do czynienia w naszej spółce. Naszym celem jest jak najdokładniejsze informowanie zarówno graczy, jak i inwestorów o postępach w jego realizacji, dlatego już w najbliższym czasie ujawnimy nieco więcej informacji o samym projekcie – przekazał Damian Fijałkowski.

>> Zapis całego spotkania z Grzegorzem Zwolińskim i Damianem Fijałkowskim, przedstawicielami zarządu T-Bull SA znajdziesz tutaj

Jak dotąd T-Bull tworzył gry tylko na platformy mobilne. Space Simulator będzie pierwszym tytułem wrocławskiego studia wydanym na PC. W planach spółki jest również tworzenie gier na konsolę Nintendo Switch.

Wejście z naszymi grami na platformę Steam to krok w kierunku, o którym często mówimy – chcemy udostępniać nasze produkcje jak najszerszemu gronu graczy. Zgodnie z zapowiedzią, o platformie Steam myślimy przyszłościowo – obecnie pracujemy nad Space Simulator. Zdecydowanie Nintendo Switch jest platformą, na której chcemy publikować nasze tytuły, a prace nad tym już trwają. Więcej informacji w tym zakresie już wkrótce – dodał prezes zarządu T-Bull, Grzegorz Zwoliński.

Na czacie padły także pytania o obecność T-Bull w akcjonariacie innego notowanego na polskiej giełdzie producenta gier – The Dust. Obecnie 20,08 proc. akcji tej spółki jest w posiadaniu T-Bull. The Dust głośno w ostatnim czasie za sprawą gry tworzonej na podstawie cyklu inkwizytorskiego Jacka Piekary pod tytułem „I, the Inquisitor”. Budżet produkcji ma wynieść nawet 14 mln zł.

– Jesteśmy jednym z większych akcjonariuszy The Dust i zamierzamy współpracować przy projektach zarówno teraz jak i w przyszłości, dlatego nie ma z naszej strony żadnych planów, co do pakietu (…) Jeśli chodzi o gry mobilne, to zdecydowanie czujemy się ekspertami w tej materii. Zaznaczamy, że za komunikację związaną z produkcjami na bazie twórczości Jacka Piekary odpowiada spółka The Dust – odpowiedzi przedstawiciele spółki.

T-Bull to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier mobilnych. Specjalizuje się w tworzeniu gier mobilnych opartych na modelu płatności Free-to-Play (F2P). W sierpniu 2018 r. spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW. W czwartek kurs wrocławskiej firmy spadł o 4,67 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tbull, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR