Uniwheels dostał rekomendację z rekordową wyceną na 172,10 zł

Omawiane walory:

DM mBanku zalecił kupno akcji producenta felg aluminiowych. Biuro wśród atutów spółki widzi dobrą koniunkturę na europejskim rynku samochodowym oraz szybsze uruchomienie zakładu w Stalowej Woli.

Analitycy DM mBanku podnieśli rekomendację dla akcji Uniwheels z akumuluj do kupuj. Równolegle podwyższono cenę docelową z 154 zł do 172,10 zł. Raport sporządzono przy kursie 149,60 zł.

W rekomendacji zwrócono uwagę, że wysoka sprzedaż samochodów na rynku europejskim oraz optymizm branży przekładają się na wysokie zapotrzebowanie na felgi w grupie Uniwheels. Z uwagi na wysokie oczekiwane obłożenie mocy produkcyjnych biuro podwyższyło prognozę sprzedaży na lata 2016-2018 o 2,4-4,4 proc.

– Szybsze uruchomienie nowego zakładu w Stalowej Woli (rozpoczęcie produkcji w V’16 zamiast w VIII’16) przełoży się na wyższe realizowane marże operacyjne w 2017 roku (brak kosztów rozruchu; szybsze osiągnięcie obłożenia nowych mocy produkcyjnych). Obecnie Uniwheels jest notowany z około 10-18 proc. dyskontem na wskaźniku P/E’16-18 oraz z około 14 proc. dyskontem do wskaźnika P/E indeksu MSCI Auto Components dla Europy. Oczekujemy przyspieszenia dynamiki wzrostu wyników w 2H’16 z uwagi na otwarcie nowego zakładu w Stalowej Woli (w 2H’16 dynamika wzrostu EBITDA sięgnie 17-18 proc. r/r). Podwyższamy nasze prognozy rezultatów dla 2017 i 2018 roku z uwagi na wyższą od wcześniej oczekiwanej sprzedaż. – czytamy w raporcie DM mBanku.

Optymistycznie wygląda koniunktura w branży samochodowej na rynku europejskim. W I półroczu tego roku wielkość sprzedaży nowych samochodów na Starym Kontynencie wzrosła o 9,1 proc. r/r, z czego z największych rynków najlepiej wyglądały Włochy (+19,2 proc.), Francja (+8,3 proc.), Niemcy (+7,1 proc. r/r) i gorzej Wielka Brytania (+3,2 proc. r/r). Europejscy producenci w większości zanotowali dodatnie dynamiki sprzedaży: Fiat +18,6 proc. r/r, Renault +16,6 proc. r/r, Daimler +15,2 proc. r/r, BMW +14,0 proc. r/r oraz Volvo +10,7 proc. r/r. Słabsza dynamika miała miejsce w PSA +5,9 proc. r/r oraz VW +4,2 proc. r/r. Według biura, głównym ryzykiem dla europejskiej branży automotive jest potencjalny spadek sprzedaży w Wielkiej Brytanii, która jest drugim największym rynkiem rejestracji nowych samochodów na kontynencie.

Źródło: Raport StockWatch.pl

Źródło: Raport StockWatch.pl

Broker prognozuje na II kwartale 2016 r. wzrost wolumenu sprzedaży dla Uniwheels na poziomie 6,8 proc., co przy niższych r/r cenach aluminium przekładać się będzie na zbliżone do bazowych przychody ze sprzedaży. Analitycy szacują, że wynik EBITDA sięgnie 14,7 mln EUR i będzie na porównywalnym poziomie do ubiegłorocznego z uwagi na poniesione koszty rozruchu nowego zakładu (około 2 mln EUR) oraz zrealizowane ujemne różnice kursowe (0,8 mln EUR). Natomiast spodziewany około 40-proc. wzrost wyniku netto będzie efektem niższych kosztów odsetkowych. Na cały 2016 r. założono 446 mln EUR przychodów, 65,1 mln EUR zysku EBITDA i 44 mln EUR zysku netto. Prognoza biura na przyszły rok to odpowiednio 495 mln EUR, 73,1 mln EUR i 49,9 mln EUR. 

W lipcu akcje Uniwheels po kilkumiesięcznym przestoju znowu ruszyły w górę. W tym roku zyskały na wartości już 27 proc. Od ubiegłorocznego debiutu zwyżka sięga 44 proc. 

wykres_uniwheels

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Uniwheels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR