Warszawskie studio Image Power planuje zadebiutować na NewConnect w I kwartale 2021 roku

Firma pracuje aktualnie nad 11 grami i ma w zanadrzu ogłoszenie kolejnych premier. Docelowo chce wydawać 4-5 produkcji rocznie, wykorzystując doświadczenie zdobyte zarówno w branży, jak i poza nią. Za doradztwo dla spółki odpowiedzialny jest Blue Oak Advisory, a domem maklerskim jest BDM.

Fot. spółka

Spółka jest już po trzech udanych emisjach, a jej obecna wycena to ok. 30 mln złotych. W 2019 roku 25,93 proc. akcji Image Power z serii B nabyła notowana na GPW spółka PlayWay. Większość emisji serii C nabyli dotychczasowi akcjonariusze, a emisję serii D, w kwocie miliona złotych, dwóch inwestorów, w tym firma inwestycyjna z Gdańska. W związku z dużym zainteresowaniem rynku, a także planowanym debiutem, na walnym zgromadzeniu podjęto decyzję o zaplanowaniu emisji akcji serii E. Pozyskane do tej pory środki zostały zainwestowane w produkcję 5 gier oraz pre-produkcję kolejnych. Image Power prowadzi także rozmowy z jednym z funduszy inwestycyjnych, aby dalej skutecznie realizować obraną strategię, chociaż władze spółki nie wykluczają też skierowania oferty do osób fizycznych, w zależności od ostatecznych warunków.

– Debiut na rynku NewConnect to ważny etap rozwoju spółki i wywiązanie się z obietnicy złożonej inwestorom. Według oceny naszych doradców upublicznienie akcji powinno się odbyć w I kwartale 2021 r. Chcemy zasilić grono tych udanych debiutów z branży gamingowej, dlatego aby osiągnąć stabilne i długoterminowe wzrosty, chcemy intensywnie rozwijać ofertę spółki, a także kończyć i wydawać kolejne zapowiedziane produkcje. Skupiamy się na kategorii symulatorów, ale realizujemy też inne pomysły, które zaskoczą graczy – zapowiada Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej Image Power.

Spółka zatrudnia kilkanaście osób. Posiada cztery w pełni produkcyjne zespoły wewnętrzne i jeden zespół zewnętrzny. Aktualnie trwają prace nad powołaniem kolejnego zespołu. Image Power współpracuje także z freelancerami oraz z jedną ze spółek z grupy PlayWay przy produkcji Yacht Mechanic Simulator. Tematyka gry została wybrana na podstawie prywatnych doświadczeń i pasji członków zespołu. Duża część zapowiedzianych gier wykorzystuje motywy, które stanowią hobby przedstawicieli zarządu oraz zespołu produkcyjnego, takie jak łucznictwo czy off-road.

Image Power w tym roku planuje wydać grę DieselPunk Wars, którego wersja demo została bardzo dobrze przyjęta przez graczy na platformie Steam. Z kolei wersja demonstracyjna Yacht Mechanic Simulator pokazana została 7 października w ramach Steam Festival. Niedługo dla gry zorganizowana zostanie kampania na Kickstarterze. Największe zainteresowanie graczy wzbudza natomiast Ambulance Simulator, którego nowy gameplay przyczynił się do rosnącej wishlisty dla tego tytułu na Steamie. Inne gry z portfolio spółki znajdujące się w produkcji i pre-produkcji to m.in. Archer: The Witch’s Wrath, Offroad Mechanic Simulator, Gaming Constructor Simulator i Eco Warrior.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • 29 października zapraszamy na webinar „Kapitał na rozwój – #IPO”

  Webinar "Kapitał na rozwój - #IPO" poświęcony będzie tematyce rynku IPO na warszawskim parkiecie. Eksperci z rynku opowiedzą o obecnym klimacie inwestycyjnym w obszarze transakcji IPO, a także o perspektywach rozwoju tego rynku w najbliższej przyszłości. StockWatch.pl objął webinar patronatem medialnym.

 • Produkcja stali w Polsce spadła o 20,1 proc. r/r do 0,49 mln ton we wrześniu

  Produkcja stali w Polsce wyniosła 490 tys. ton we wrześniu 2020 roku, co oznacza spadek o 20,1 proc. r/r, wynika z szacunkowych wyliczeń stowarzyszenia World Steel Association. Narastająco w okresie styczeń-wrzesień produkcja stali wyniosła 5,74 mln ton, tj. o 17 proc. mniej niż rok wcześniej.

 • Tauron wyemituje obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy

  Tauron wyemituje na polskim rynku obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy. Jest to pierwsza w Polsce emisja obligacji zrównoważonego rozwoju. Środki pozyskane z tej operacji zostaną przeznaczone na przyspieszenie realizacji Zielonego Zwrotu Taurona, w ramach którego firma zakłada, że do 2030 roku będzie produkować ponad 65 proc. energii w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE).

 • Morawiecki: Cały kraj zostaje objęty strefą czerwoną, wchodzą nowe obostrzenia

  Ze względu na wzrost liczy zakażeń i sytuację epidemiczną czerwona strefa obejmie cały kraj, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, których efekty - jak zaznaczył - mogą przyjść po 10-14 dniach.

 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR