Ważą się losy DSS, pozostała już tylko modlitwa?

Omawiane walory:

Producent kruszyw w napięciu czeka na decyzję w sprawie odwołania od wniosku o upadłość, a na GPW trwa stan zawieszenia handlu akcjami. W tak trudnym dla DSS momencie, spółka zaprasza na nabożeństwa w intencji przełamania kryzysu i ratowania miejsc pracy.

Problemy spółki z płynnością finansową były już roztrząsane przez wszystkie największe media przy okazji opóźnień budowy pechowego odcinka autostrady A2. Powszechnie wiadomo, że w budowlance kontrakty na budowę dróg i autostrad stały się źródłem strat, dlatego spółki wycofują się ze zdobytych wcześniej umów. W tej sytuacji nie dziwi wtorkowy komunikat DSS z którego dowiadujemy się, że syndyk złożył oświadczenie o odstąpieniu od czterech umów bezpośrednio lub pośrednio dotyczących budowy autostrad. >> Komunikat znajdziesz tutaj.

17 kwietnia sąd ogłosił upadłość Dolnośląskich Surowców Skalnych, która objęła likwidację majątku. Spółka jednak nie poddała się i po kilku dniach złożyła zażalenie na decyzję sądu. Sprawa jest w toku, ale już teraz widać, że obawa przed procedurą likwidacji jest duża. Należy pamiętać, że w cieniu medialnej afery z budową autostrad na Euro oraz spektakularnego bankructwa, swoje miejsca pracy straci spora grupa ludzi. Sama spółka zależna – KKSM – zatrudnia ok. 500 osób.

– W najbliższych tygodniach zapadną najważniejsze decyzje dotyczące naszej firmy, związane z jej istnieniem i dalszą działalnością. W tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich okresie chcemy wspólnie modlić się w intencji: Przełamania kryzysu oraz uchronienia miejsc pracy w spółce Dolnośląskie Surowce Skalne SA. Pragniemy zatem zaprosić wszystkich pracowników i współpracowników DSS SA wraz z rodzinami, a także naszych przyjaciół, akcjonariuszy i wierzycieli, do wzięcia udziału w modlitwie, którą zaplanowaliśmy. – czytamy na stronie spółki.

Aktualnie notowania spółki są zawieszone na wniosek KNF. Powodem jest brak publikacji raportu finansowego w ustawowym terminie. Zawieszenie potrwa do 15 czerwca, ponieważ na ten dzień spółka przesunęła publikację sprawozdania. Przywrócenie obrotu może nastąpić wcześniej, ale DSS musi najpierw ujawnić raport.

>> O sytuacji w DSS informujemy na bieżąco. >> Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR