Większościowi akcjonariusze Komputronika deklarują, że nie poprą kontrowersyjnych uchwał o emisji

Omawiane walory:

Większościowi akcjonariusze kontrolujący Komputronik nie poprą projektów uchwał przewidujących upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału i emisję obligacji zamiennych. 

komutronik, emisja, akcje, akcjonariusze

(Fot. spółka)

– Jak wynika z przedłożonej spółce informacji od akcjonariusza, mając na względzie m.in. znane publicznie wątpliwości uczestników rynku odnośnie porządku obrad ZWZ, akcjonariusz przekazał decyzję, że ze zrozumieniem odnosi się do podniesionych argumentów i wobec tego: (1) […] zgłoszony zostanie wniosek przewodniczącemu ZWZ o poddanie pod głosowanie uchwały o charakterze porządkowym w sprawie usunięcia punktów 16 i 17 z planowanego porządku obrad ZWZ; (2) w konsekwencji bezprzedmiotowe stanie się głosowanie nad projektami uchwał odnośnie ww. punktów porządku obrad; (3) jednocześnie w razie nieprzyjęcia zmiany do planowanego porządku obrad w trybie opisanym w pkt 1., akcjonariusz wykonując prawo głosu nie poprze projektów uchwał proponowanych pierwotnie w ramach punktów 16 i 17 planowanego porządku obrad ZWZ – czytamy w komunikacie.

Wspomniane punkty przewidują: podjęcie uchwały w przedmiocie zmiany statutu poprzez dodanie § 8a Statutu (dotyczącego upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego) i podjęcie uchwały w przedmiocie emisji obligacji zamiennych na akcje spółki, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, zmian statutu spółki oraz wyłączenia prawa poboru obligacji i akcji. Walne w temacie ma się odbyć 19 września. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Komputronika

Jednocześnie spółka podała, że mając na uwadze swój słuszny interes, antycypując potencjalny przebieg ZWZ, podjęła w tym samym dniu działania mające na celu zbadanie opinii innego z większościowych akcjonariuszy kontrolujących spółkę, który niezależnie w godzinach wieczornych potwierdził, iż również nie jest zainteresowany podjęciem uchwał z punktów 16 i 17 porządku obrad.

– Jednocześnie zarząd emitenta pragnie zauważyć, że wcześniejsze projekty były związane z podjętymi w ostatnim czasie działaniami spółki odnośnie współpracy z instytucjami finansowymi i inwestorami prywatnymi w zakresie zwiększenia finansowania działalności. Zarząd emitenta nie wyklucza przy tym, że w przyszłości spółka może powrócić do kwestii potencjalnych emisji papierów wartościowych, o ile byłoby to podyktowane koniecznością efektywnego zarządzania zasobami finansowymi – czytamy dalej.

Komputronik – dystrybutor sprzętu IT – jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT komputron, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR