ZM Ropczyce chcą wypłacić 1,30 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd Zakładów Magnezytowych Ropczyce rekomenduje wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości 1,30 zł na akcję, co przy obecnym kursie daje stopę 3,35 proc.

Fot. Ropczyce.

Rada nadzorcza spółki powzięła uchwałę, w której pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu spółki. Ostateczna decyzja w zakresie wypłaty dywidendy z zysku netto za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2018 r. zostanie podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie spółki.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce odnotowały 26,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 11,4 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 27,87 mln zł wobec 11,17 mln zł zysku rok wcześniej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ropczyce, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ZM Ropczyce: Dywidenda wyniesie ostatecznie 1 zł na akcję

  Uczestnicy Programu Motywacyjnego w Zakładach Magnezytowych "ROPCZYCE" nieodpłatne nabyli w ramach realizacji pierwszej transzy programu łącznie 153.676 akcji spółki. Obecnie spółka posiada 1.753.331 akcji własnych, które nie biorą udziału w dywidendzie, w związku z tym liczba wszystkich akcji, które są uprawnione do udziału w dywidendzie wynosi 4.506.303, a wartość dywidendy przypadająca na jedną akcję to 1 zł.

 • To będzie wyjątkowo gorący lipiec na giełdach, w grze m.in. Vistal, Ropczyce i Helio

  Kalendarz ważnych wydarzeń i publikacji makroekonomicznych pęka w szwach. W tym tygodniu emocje nie ominą też giełdy w Warszawie, gdzie dziś, w oczekiwaniu na sygnały z Fedu, w statystykach królują przede wszystkim mniejsze spółki. 

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • ZM Ropczyce miały 13,75 mln zł zysku netto, 20,41 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.

  Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE odnotowały 13,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 2,5 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 5 proc.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR