X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: ropczyce

 • 17 stycznia 2019

  Zysków nabijanie przez eksportowe wypalanie – omówienie sprawozdania finansowego Ropczyce po 3 kw. 2018r.

 • 08 stycznia 2019

  Jest wezwanie na ZM Ropczyce po 30,35 zł za akcję

  Akcjonariusze Zakładów Magnetyzowych Ropczyce, działający na mocy porozumienia z 26 listopada 2018 r. wzywają do sprzedaży 159.124 akcji po cenie 30,35 zł za sztukę. Bieżący kurs akcji na GPW jest o ponad 5 proc. wyższy i wynosi 32 zł.

 • 14 sierpnia 2018

  Piece pracują w wysokich temperaturach – omówienie sprawozdania finansowego Ropczyc po II kw. 2018r.

 • 10 sierpnia 2018

  ZM Ropczyce mocno w górę po publikacji wyników za I półrocze

  Giełdowy producent materiałów ogniotrwałych w pierwszym półroczu 2018 roku znacząco poprawił wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wyniosły 182,4 mln zł w porównaniu z 132,59 mln zł rok wcześniej, a wynik EBITDA wzrósł aż o 103 proc. r/r do 33,55 mln zł. W okolicach południa kurs spółki zwyżkuje o 9 proc.

 • 16 lipca 2018

  ZM Ropczyce wypłacą 1,10 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Zakładów Magnezytowych Ropczyce zdecydowali o wypłacie 4,79 mln zł na dywidendę za 2017 rok, co daje 1,10 zł na akcję. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o 2,25 proc.

 • 02 października 2017

  Oferta Intermineksu podbiła kurs akcji ZM Ropczyce

  Interminex Handelsgesellschaft m.b.H. ogłosił ofertę zakupu 701 tys. akcji Zakładów Magnezytowych Ropczyce, stanowiących 9,99 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, podał pośredniczący w ofercie Dom Maklerski BDM. Oferowana cena to 27 zł za akcję w okresie do 10 października i 24 zł dla zapisów złożonych 11-13 października.

 • 12 sierpnia 2016

  ZM Ropczyce mocno w dół po słabych wynikach kwartalnych

  Niższa sprzedaż i kłopoty na rynku amerykańskim spowodowały utratę rentowności rodzimego producenta ceramiki ogniotrwałej. Na dodatek wynik dobiły ujemne różnice kursowe i spóła zaraportowała spory regres na poziomie zysku netto. W piatek akcjonariusze ruszyli do wyprzedaży walorów.

 • 15 kwietnia 2016

  6 spółek gotowych do wypłaty 500 mln zł na dywidendę

  Giełdowe spółki przechodzą od słów do czynów. Zaczynają się walne zgromadzenia decydujące o podziale ubiegłorocznych zysków. W kwietniu do listy dywidendowych pewniaków dopisało się kilka ciekawych spółek, wśród których rekordzista oferuje wypłatę o stopie ponad 8 proc.

 • 14 marca 2016

  8 najlepszych propozycji dywidend z marca

  Marcowym publikacjom wyników towarzyszy wysyp deklaracji podziału ubiegłorocznych zysków. Wśród nich są propozycje sięgające nawet 9 proc. aktualnych kursów akcji. StockWatch.pl przygotował listę ciekawych spółek, które w tym miesiącu zasygnalizowały chęć wypłaty szczodrej dywidendy.

 • 07 marca 2016

  WIG20 i mWIG40 prężą muskuły, w grze Synthos, Bogdanka i Kernel

  W poniedziałek warszawski parkiet jest jednym z najsilniejszych rynków akcji w Europie. Wzrostowy rajd z ubiegłego tygodnia kontynuują przede wszystkim duże i średnie spółki. W tym tygodniu kluczowym wydarzeniem jest czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

 • 24 czerwca 2015

  Rośnie wiara w ratunek dla Grecji, w grze Duon, Echo i Braster

  Giełdy w Europie w napięciu czekają na doniesienia w sprawie postępów negocjacji z Grecją. Inwestorzy mają cichą nadzieję, że wstępne porozumienie uda się osiągnąć jeszcze dzisiaj, a oficjalnie ogłosić podczas szczytu przywódców Unii Europejskiej.

 • 13 marca 2015

  Ropczyce w ubiegłym roku mniej zarobiły przez wojnę na Ukrainie

  Kryzys na Wschodzie Europy podciął marże producentowi wyrobów ogniotrwałych. Ropczyce widząc co się dzieje planuje dalszą ekspansję na rynkach m.in. Azji, Ameryki Południowej i Australii.

 • 10 marca 2015

  9 kolejnych spółek, które chcą podzielić się dywidendą

  Po kolejnym cięciu stóp procentowych inwestowanie bezpieczne straciło resztki sensu, jednak akcje niezmiennie niosą wysokie ryzyko. Dlatego kapitał chętnie wybiera spółki dywidendowe. Na rynek trafiło właśnie dziewięć kolejnych ciekawych propozycji podziału ubiegłorocznych zysków, dających atrakcyjne stopy dywidend.

 • 03 czerwca 2014

  13 muskularnych misiów popisujących się wysokimi rekomendacjami

  Parkietowe misie stały się ulubieńcami najnowszych rekomendacji maklerskich. Rynkowi eksperci w aż trzynastu spółkach z segmentu małych i średnich widzą potencjał do wzrostu cen akcji od 20 proc. do nawet 50 proc. Sprawdziliśmy gdzie kryje się aż taka moc.

 • 11 września 2013

  11 przyczajonych spółek, które rozbłysną w II połowie roku

  Idąc tropem Eko Exportu, który od początku roku wzrósł o 220 proc., rozejrzeliśmy się za spółkami, które dopiero pokażą klasę, a na razie skromnie stoją w kącie. Sprawdź silną jedenastkę, na którą stawiają rynkowi eksperci.

 • 21 marca 2012

  Dwunastu mocarzy i słabeuszy sezonu wyników rocznych

  Raporty roczne już na finiszu. Emocji nie brakowało, bo spółki od razu po spowiedzi odbierały od inwestorów rozgrzeszenie lub pokutę. Gdy kurz opada, warto spokojnie przyjrzeć się efektom zawieruchy, jaką zgotował na akcjach szczyt sezonu wyników. StockWatch.pl znalazł spółki, których wyniki mocno namieszały w fundamentach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku