4 gwiazdy sezonu z technicznym przytupem

Omawiane walory: , , ,

Wybrzmiewają ostatnie akordy tańca z raportami kwartalnymi. Niestety, w tym sezonie wielu tancerzy znów zmyliło krok na parkiecie. Rynkowe jury wyłoniło jednak czołówkę artystów i nagrodziło ich akcje wzrostami. Wraz z ekspertem od analizy sprawdziliśmy, jak od strony technicznej prezentują się kursy czterech takich prymusów.

Na pełny obraz fundamentalny wszystkich spółek z warszawskiej giełdy trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, ale już teraz można śmiało powiedzieć, że obawy o ostre hamowanie w wielu sektorach były uzasadnione. Raporty kwartalne potwierdzają, że o zyski wcale nie jest łatwo i to nawet w branżach uznawanych do tej pory za mocne – bankowej czy handlowej. Kryzys nadal daje się we znaki budowlance oraz motoryzacji. Mocny spadek zysków zanotowały także spółki chemiczne i surowcowe.

W tym sezonie przebicie rynkowego konsensusu z impetem było arcytrudną sztuką, która udała się tylko nielicznym. Na podstawie raportów za I kwartał wytypowaliśmy cztery spółki, które zasługują na miano gwiazd. Każdą z nich rynek nagrodził już pokaźnym wzrostem kursu. Z pomocą eksperta postanowiliśmy sprawdzić ich sytuację techniczną. Na warsztat trafiły wykresy Dom Development, Impexmetalu, Seko i TelForceOne.

Dom Development pochwalił się wynikami jeszcze pod koniec kwietnia i od tego czasu jej kurs zyskał około 15 proc. Raport dewelopera, co jest ostatnio rzadkością w tej branży, odznacza się wysoką dynamiką zysków oraz przychodów. Dom Development w I kwartale na czysto zarobił 26,3 mln zł, co okazało się rezultatem o 80 proc. lepszym w ujęciu r/r i 5,2 proc. powyżej konsensusu. EBIT wzrósł do 33 mln zł. Mocno wzrosła też sprzedaż. Przychody osiągnęły wartość 220,3 mln zł notując 55-proc. progres w stosunku do wyniku bazowego. >> Zobacz szczegółową analizę fundamentalną i wskaźnikową dewelopera w StockWatch.pl

– Kurs Dom Development pokonał istotny opór na 36,40 zł. Teraz kolejny znajduje się na 39,89 zł i następny w pasmie 43,49-45,10 zł. Dopiero pokonanie tego ostatniego poziomu byłoby sygnałem, że kurs przechodzi z trendu bocznego na wzrostowy. Natomiast wsparcia mieszczą się na 36,40 zł, 33,90 i 31,50-29,16 zł. Wskaźniki mają jeszcze pewien potencjał wzrostowy, a Akumulacja/Dystrybucja sygnalizuje powolny napływ środków. Niemniej należy pamiętać o niskiej płynności na tym papierze. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Katedry Bankowości SGH.

Kliknij aby powiększyć

Dość osobliwym przykładem jest Impexmetal. Spółka wcale nie poprawiła zysków w I kwartale, ale ustrzegła się przed dramatycznym ich spadkiem. Tego obawiał się rynek, czemu dawał upust w ostatnich tygodniach. Wśród analityków pojawiły się nawet opinie, że najnowszy raport może być punktem zwrotnym dla notowań Impexmetalu. W I kwartale spółka wypracowała zysk z działalności operacyjnej w wysokości 21,4 mln zł, wobec 24,6 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Najwięcej zarobił segment aluminium – wynik operacyjny 14,5 mln zł (7,7 mln zł w I kwartale 2012). Skonsolidowane przychody Impexmetalu wyniosły 685,9 mln zł i były zbliżone do rezultatu z analogicznego okresu 2012 roku. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz też w ATTrader.pl


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Impexmetal, Seko i TelForceOne wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT domdev, impexmet, seko, tfone, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR