7 kwietnia SimFabric zadebiutuje na NewConnect

Omawiane walory:

We wtorek na małej giełdzie zadebiutuje reprezentant branży gamingowej. Uroczystość pierwszego notowania akcji będzie transmitowana online. Natomiast w piątek 10 kwietnia przedstawiciele warszawskiego studia będą gośćmi czatu inwestorskiego w StockWatch.pl.

simfabric,debiut,newconnect

7 kwietnia SimFabric zadebiutuje na NewConnect

SimFabric będzie 378. spółką notowaną NewConnect oraz 4. debiutem na tym rynku w 2020 roku. We wtorek o godz. 11:30 ruszy transmisja z uroczystości pierwszego notowania akcji SimFabric.

Studio powstało w 2016 roku po otrzymaniu głównej nagrody ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. W 2017 roku w firmę zainwestował giełdowy PlayWay, który stał się inwestorem strategicznym. Na początku 2019 r. spółka przekształciła się w spółkę akcyjną, zmieniła nazwę i pozyskała 2 mln zł z emisji papierów serii A i B. Studio tworzy gry na PC-ty, konsole oraz platformy mobilne.

SimFabric w swoim portfolio ma szereg własnych produkcji, w szczególności symulatorów przygotowywanych z myślą o PC i konsolach najnowszej generacji. Oprócz tego portuje gry i jest wydawcą na konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Pierwszy symulator studia – Farm Expert 2018 Mobile – wyprodukowany dla PlayWay rozszedł się w ponad 2 milionach egzemplarzy na urządzeniach mobilnych, a gry z portfolio spółki wydane na Nintendo Switch zajmują czołowe miejsca na listach sprzedaży w sklepie Nintendo e-Shop w USA.Wśród wyprodukowanych przez spółkę gier są m.in. Lust for Darkness, Preventive Strike, Construction Machines Simulator, Saboteur!. Obecnie w produkcji są takie tytuły jak Farm&Fix 2020, ElectriX, Moon Village, Cthulhu: Books of Ancients, Mushrooms: Forest Walker czy Flipper Mechanic.

W piątek, 10 kwietnia Emil Leszczyński, przewodniczący rady nadzorczej SimFabric i Julia Leszczyńska, prezes zarządu będą gośćmi czatu inwestorskiego StockWatch.pl.

Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Simfabric, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR