AccorInvest ma zgodę KE na przejęcie kontroli nad Orbisem

Omawiane walory:

Komisja Europejska wyraziła zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Orbisem przez AccorInvest, co było warunkiem prawnym w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki.

orbis,accorinvest, przejecie, akcje,komisja, europejska

(Fot. spółka)

W połowie grudnia 2019 r. AccorInvest Group ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Orbisu po cenie 115 zł za sztukę. W wyniku wezwania, wzywający, jako podmiot nabywający akcje, zamierza nabyć 46.077.008 akcji uprawniających do 46.077.008 głosów na walnym zgromadzeniu, stanowiących 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu i 100 proc. kapitału zakładowego spółki.

Ponadto, jeżeli będzie to prawnie dopuszczalne, wzywający może postanowić o podjęciu czynności zmierzających do wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej Orbis podał, że Accor zawarł wiążącą umowę sprzedaży 85,8 proc. akcji Orbisu na rzecz AccorInvest Group po cenie 115 zł za walor oraz że AccorInvest ogłosi wezwanie na wszystkie akcje Orbisu.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie.

Orbis to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor SA.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR