All In! Games miało 12,85 mln zł straty netto, 7,89 mln zł straty EBIT w 2020 r.

Omawiane walory:

All In! Games odnotowało 12,85 mln zł jednostkowej straty netto przypisanej w 2020 r. wobec 13,97 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

duality,epicgames

Fot. Pexels

Strata operacyjna wyniosła 7,89 mln zł wobec 8,75 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 25,75 mln zł w 2020 r. wobec 1,85 mln zł rok wcześniej.

– Szybki rozwój, szczególnie w pierwszych latach funkcjonowania, niesie za sobą koszty i obciążenia. Z tego powodu liczyliśmy się z sytuacją, że na uzyskanie zysku będziemy musieli poczekać. Biorąc pod uwagę zdecydowany wzrost przychodów – z ok. 2 mln zł w 2019 do prawie 26 mln zł w 2020 roku, ten czas oczekiwania nie powinien być długi. Jesteśmy zadowoleni z tego, w jakim kierunku nasza spółka zmierza i jak dynamicznie się rozwija (wzrost przychodów o 1200 proc. r/r). Początek 2021 pokazał nam już, że jesteśmy na dobrej drodze do wypracowania zysku w 2021. W kwietniu 2021 ogłosiliśmy zakończenie procesu oddłużania spółki, a kwota 5 mln euro od 505 Games za prawa do IP ‚Ghostrunnera’ pozwoli nam przyspieszyć rozwój, finansować i tworzyć jeszcze ciekawsze oraz lepsze jakościowo gry – czytamy w liście zarządu do akcjonariuszy. 

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

All in! Games prognozuje, że jej przychody wzrosną do poziomu 50-60 mln zł w 2021 r. wobec 25,75 mln zł zanotowanych w 2020 r.

– Zarząd spółki szacuje przychody spodziewane w 2021 r. na kwotę 50-60 mln zł. Najważniejszym ich elementem jest gra ‚Ghostrunner’, z której spółka oczekuje przychodu w kwocie przekraczającej 30 mln zł – czytamy w raporcie finansowym za 2020 r. 

Według przewidywań, drugim najbardziej dochodowym projektem będzie gra stworzona przez The Farm Group – „Chernobylite”, z której spółka spodziewa się uzyskać kwotę ok. 7 mln zł, a trzecim – „Tools Up!”, z której zarząd spodziewa się przychodów na poziomie ok. 3 mln zł. 

– Na rok 2021 spółka planuje również premiery takich gier jak: ‚Alaloth: Champions of The Four Kingdoms’ – autorstwa studia Gamera Interactive, ‚Lumberhill’ – tworzonej we współpracy z ARP Games sp. z o.o., oraz ‚Arboria’ – od studia Dreamplant sp. z o.o. Przychody uzyskane z komercjalizacji tych tytułów oszacowane zostały odpowiednio na kwoty 2,3 mln zł, 1,9 mln zł oraz 1,1 mln zł. Warto też wspomnieć o planach dystrybucji wcześniej wydanych projektów na kolejnych platformach sprzedażowych oraz o bieżących przychodach uzyskiwanych z niewymienionych powyżej gier, których premiery odbyły w latach poprzednich – spodziewany przychód z tych tytułów wynosi ok. 4 mln zł – czytamy także.

All In! Games to notowany na GPW wydawca gier komputerowych. 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o aigames)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR