Analiza techniczna 4 producentów gier wideo obecnych na gamescomie

Omawiane walory: , , ,

W ubiegłym tygodniu branża gamedev żyła doniesieniami z niemieckich targów gamescom. Podczas imprezy nie zabrakło też biało-czerwonych akcentów. W sumie swoje stoiska miało aż 20 firm, a jeszcze więcej wybrało się do Kolonii przynajmniej na zakulisowe spotkania.

DM BOŚ rekomenduje kupno akcji CD Projektu, 11 bit studios i PlayWay >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Spośród giełdowych reprezentantów najbardziej widoczny był CD Projekt. Twórcy gier o przygodach Wiedźmina podczas targów promowali GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, organizując m.in. turniej. Studio uchyliło też rąbka tajemnicy w kwestii strategii e-sportowej dla karcianki oraz przedstawiło kampanię fabularną pt. Gwint: Wojna Krwi, w której gracze będą przemierzać nowe, pełne przygód, zakątki wiedźmińskiego świata, zbierać cenne zasoby służące do rozbudowywania armii, a także sprawdzą się w bitwach fabularnych, które w nieoczekiwany sposób zmieniają reguły gry. GWINT: Wojna Krwi ukaże się jeszcze w tym roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

– Kurs akcji producenta Wiedźmina spędził letnie miesiące w trendzie bocznym, ograniczonym poziomami 76,70 zł i historycznym maksimum 88,50 zł. Ożywić wykres cenowy mogłoby dopiero wydostanie się kursu akcji z tego obszaru. Z uwagi na nadrzędną tendencję wzrostową należy brać pod uwagę kontynuację wzrostów. Wskaźniki techniczne nie dostarczają graczom najmniejszych powodów do zamykania zyskownych pozycji. Linia A/D porusza się w ścisłej korelacji z wykresem cenowym, a więc nie możemy mówić o dystrybucji walorów. MACD i RSI znajdują się po jasnej stronie mocy, gotowe dostarczyć impulsu do wzrostów. Początek istotnego ruchu cen powinien być łatwy do wychwycenia z uwagi na linię ADX, która zanurzyła się w strefie niskich wartości. Jej wydostanie się spod linii kierunkowych będzie sygnałem rozpoczęcia kolejnej fali. W przypadku wybicia górnego ekstremum poziomem docelowym byłby poziom 101 zł. – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

Warszawskie 11 bit studios na gamescomie promowało przede wszystkim Frostpunka. Specjalnie na tę okazję przygotowano demo gry, które patrząc na relacje dziennikarzy i sympatyków gamedev’u zrobiło bardzo pozytywne wrażenie.

Frostpunk to kolejny po This War of Mine duży projekt 11 bit studios. Gra przenosi nas do czasów epoki lodowcowej w XIX wieku, gdzie grupka ocalałych ludzi walczy o przetrwanie wokół generatorów ciepła. Podobnie jak w This War of Mine, graczy czeka masa trudnych moralnie decyzji. Twórcy zapewniają, że najnowsza produkcja będzie jeszcze większym hitem. Premiera gry zaplanowana jest na końcówkę 2017 r. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom 11 bit studios

– Notowania twórcy TWoM również tkwią w trendzie bocznym, ale nieco dłużej, bo od końca lutego. I w tym przypadku gracze nie kwapią się do zamykania zyskownych pozycji, co potwierdza przebieg linii A/D. Należy zatem cierpliwie wyczekiwać na wybicie z obszaru konsolidacji, która od dołu jest chroniona przez strefę luki hossy, wzmocnionej długoterminową wykładniczą. Historyczny szczyt na poziomie 214 zł powstał na stosunkowo niewielkim wolumenie, a co za tym idzie – ten poziom cenowy nie obfituje w pokłady podaży. W wypadku wybicia historycznego szczytu, poziomem docelowym będzie 249 zł. – uważa Serhii Marampolskyi.

Notowane na NewConnect studio Forever Entertainment w Kolonii prezentowało aż cztery tytuły: survival-horror pt. Hollow (demo dostępne jest na platformie Steam), Fear Effect Sedna (gra jest kontynuacją poprzednich części wydanych na PlayStation), Prodigy (gra taktyczna RPG, łącząca rozgrywkę turową i wieloosobową w czasie rzeczywistym) oraz Shadow Over Isolation.

– W przypadku notowanej na NewConnect spółki Forever Entertainment warto pamiętać, że kurs akcji odrabia straty spowodowane bessą z lat 2011-2013 i na dzień dzisiejszy nie sięgnął nawet pierwszego poziomu zniesienia Fibonacciego. Tutaj również mamy do czynienia z brakiem trendu. Najbliższe wsparcie znajduje się w strefie styczniowej konsolidacji i ta strefa już dwukrotnie powstrzymywała notowania przed powrotem do strefy groszówek. Najbliższy opór to 1,76 zł, a następnie strefa knotów świec z lutego i marca, czyli 1,95-2,15 zł. – zaznacza analityk StockWatch.pl.

Z kolei CI Games w Kolonii pojawił się wyłącznie w części biznesowej. Przedstawiciele studia podczas targów odbyli serię spotkań z partnerami. Z deklaracji spółki wynika, że rozmowy dotyczyły obecnych i przyszłych projektów studia.

– Jedyny z omawianych walorów, który nie ugrzązł w nudnym trendzie bocznym. Dla posiadaczy akcji jest to jednak marne pocieszenie, gdyż gwałtowne spadki spowodowały przeszło 60-proc. stratę na przestrzeni roku. O stosunku graczy do tych walorów najlepiej świadczy przebieg linii A/D, sygnalizujący wyrzucanie akcji w rynek. Nad kursem ciąży sporych rozmiarów luka bessy, która powstała na olbrzymim wolumenie i zgasiła pierwszą korekcyjną falę. Z uwagi na spore pokłady podaży w strefie luki, nie należy oczekiwać jej domknięcia w krótkim czasie. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie przejście notowań w fazę konsolidacji w obszarze cenowym ukształtowanym przez wspomnianą lukę i tegoroczne minima. – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CDPROJEKT, CIgames, foreveren, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.
 • GPW odreagowuje czwartkowe załamanie, w grze XTB i CI Games Warszawski rynek akcji podnosi się po czwartkowym nokaucie. Wydatnie w tym pomogło zachowanie Wall Street. Przede wszystkim odbijają giełdowe maluchy. Szczególnie te, które doświadczyły największych strat. Losy sesji nie są jednak jeszcze przesądzone.
 • CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2 i negocjuje umowę współwydawniczą LotF 2

  CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w większości europejskich krajów. Wcześniej spółka zawarła podobne umowy na inne ważne kraje. Jednocześnie spółka negocjuje warunki umowy współwydawniczej na Lords of the Fallen 2 z dużym, globalnym graczem. Kurs akcji studia rośnie w piątek rano o 7,29 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,56 zł.

 • CD Projekt skupił z rynku pierwsze akcje własne

  Producent gier szybko zabrał się za realizację buy backu. Już pierwszego dnia od uruchomienia programu spółka skupiła z rynku 69 tys. akcji. Średnia cena wyniosła 403,36 zł za sztukę.

 • CI Games negocjuje umowę współwydawniczą gry Lords of the Fallen 2

  CI Games negocjuje warunki umowy współwydawniczej na grę "Lords of the Fallen 2" z dużym, globalnym graczem, poinformowała spółka. Partner jest zainteresowany inwestycją na poziomie przekraczającym 50 mln zł w produkcję gry oraz jej współwydanie. Kurs akcji studia rośnie o 8,04 proc. a za jedną akcję zapłacimy 1,746 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR