Analiza techniczna 4 znanych producentów gier wideo z NewConnect

Omawiane walory: , , ,

Z długiej listy producentów gier wideo notowanych na małym parkiecie w marcu warto zwrócić uwagę na cztery spółki, których kursy akcji znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, co dalej z kursami akcji Bloober Team, Creative Forge Games, The Farm 51 oraz Ultimate Games.

Lista spółek produkujących i wydających gry wideo z roku na rok rośnie. Już teraz na małym parkiecie jest ich około 20.

Bloober Team to spółka, która od dłuższego czasie stoi w drugim szeregu. Notowania krakowskiego studia wciąż nie otrząsnęły się po silnej przecenie z 2017 r., gdy swoją premierę miała gra >observer. Przychody z tytułu, który nota bene zebrał całkiem niezłe oceny wśród graczy, okazały się dalekie od oczekiwań inwestorów. W efekcie notowania Bloobera od blisko dwóch lat pozostają w konsolidacji. W tym roku kurs akcji krakowskiej spółki zyskał już blisko 30 proc. i zbliżył się do kluczowego oporu. Wzrosty z początku roku można uznać za zaliczkę przed tegorocznymi premierami. Bloober zamierza wydać Layers of Fear 2, projekt współtworzony z hollywoodzką wytwórnią Lions Gate oraz Medium, czyli grę, na którą niedawno firma pozyskała dofinansowanie z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

– Kurs akcji Bloober Team sonduje strefę oporu w okolicach 50-60 zł, po tym jak wcześniej udało się sforsować szczyt na poziomie 49 zł. Zarówno TSI jak i RSI dają pozytywne sygnały. Niestety, wzrostowe świece nie były poparte solidniejszym wolumenem. To poważne ostrzeżenie odnośnie kontynuacji ruchu w górę. Gdyby jednak udało się pokonać trwale okolice 60 zł, droga w kierunku oporów z 2017 roku w okolicach 95 zł stanie otworem. Ponowny powrót poniżej 49 zł będzie natomiast oznaczać kontynuację konsolidacji na kursie waloru – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl.

Bloober (BLO) – wykres tygodniowy

Wyjątkowo burzliwy początek roku ma za sobą Creative Forge Games. Ze spółki najpierw odszedł prezes, a następnie cały zespół deweloperów. Na przełomie stycznia i lutego sytuacja studia wydawała się krytyczna. Na szczęście koło ratunkowe rzucił PlayWay, czyli główny akcjonariusz CFG. Za sterami spółki stanął Piotr Karbowski, członek rad nadzorczych Pixel Flipper Sp. z o.o. i Ragged Games, które należą do PlayWay. Zgodnie z planem studio nadal chce tworzyć gry strategiczne i taktyczne, ale z założeniem znacznie mniejszych budżetów niż to dotychczas miało miejsce. Creative Forge Games obecnie pracuje nad trzema tytułami. Pierwszy z nich to będąca na ukończeniu fazy preprodukcji gra Aircraft Carrier Survival. Drugi z tytułów studia ma być grą taktyczno-strategiczną, a jej prezentacja ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ostatnia z zapowiedzianych produkcji, nad którą prace zostały rozpoczęte jeszcze w 2018 roku, czeka na przydzielenie jej nowego zespołu deweloperskiego.

– Po gwałtownej przecenie CFG z końca stycznia, której towarzyszyły rekordowe wolumeny, kurs akcji szybko odreagował i obecnie mierzy się z kluczowym oporem w okolicach 15,40 zł. Wysokie obroty na tych poziomach mogą świadczyć o dystrybucji wcześniejszego wzrostu. Jednak, jeśli uda się trwale pokonać 15,40 zł, to możliwy jest ruch w kierunku 18,80 zł lub nawet wyżej do 23,61 zł. Za wsparcie natomiast powinny służyć dla kursu okolice 14,60 zł. Utrata tego poziomu skutkowałaby ryzykiem ponownego testu historycznych minimów – analizuje Wojciech Kręcki.

Creative Forge Games (CFG) – w. dzienny

Wielkim tegorocznym rozczarowaniem pozostaje The Farm 51. Od publikacji wyników za IV kwartał 2018 r., czyli okres premiery World War 3, kurs akcji spadł już o ponad 18 proc. Gra zadebiutowała w trybie wczesnego dostępu, co oczywiście oznacza, że może być niedopracowana. Problem w tym, że skala niedociągnięć była tak duża, że na tytuł szybko spadła potężna fala krytyki. Złej passy nie udało się przerwać kolejnymi aktualizacjami, poprawkami i jej rozwijaniem. W efekcie sprzedaż nie do końca chce rosnąć, a liczba graczy systematycznie spada. >> Zobacz omówienie sprawozdania i sytuacji fundamentalnej The Farm 51 Group po wynikach za IV kwartał 2018 r.

– Świeca z bardzo długim górnym (podażowym) cieniem z października ubiegłego roku nie dość, że ustanowiła historyczny szczyt, to dodatkowo odwróciła trend na spadkowy. Działo się to przy potężnym jak na spółkę wolumenie i spowodowało szybkie spadki w kolejnych tygodniach. Obecnie kurs akcji konsoliduje się pomiędzy 25,50 a 18 zł. Opadająca średnia 30-tygodniowa (niebieska) jak i sygnał sprzedaży na TSI (przejście do strefy ujemnych wartości) wskazują na dużo większe prawdopodobieństwo kontynuacji spadków. Jeśli zostanie przełamane wsparcie na poziomie 18 zł, przecena może sięgnąć nawet okolic 10,60 zł. Dopiero trwałe wybicie oporu na 25,50 zł odwróci spadkową tendencję i pozwoli stronie popytowej złapać oddech – zaznacza Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.

The Farm 51 (F51) – w. tygodniowy

Akcje Ultimate Games to jeden z najgorętszych walorów na całym NewConnect. Od początku roku notowania spółki urosły już o ponad 85 proc. Ultimate Games ma pełne ręce roboty. Tylko w tym roku studio zamierza wydać ponad 50 gier, zarówno nowych, jak i portów wcześniejszych produkcji na nowe platformy. Kolejnym celem Ultimate Games jest przejście na główny parkiet.

– Wybicie na początku br. oporu na poziomie 15 zł przy podwyższonym wolumenie, a następnie kolejny udany atak na 17,80 zł, pozwoliły na dynamiczny rajd w górę na notowaniach Ultimate Games. Po blisko trzymiesięcznych wzrostach wykupienie techniczne na kursie jest wysokie, co też potwierdza problem z pokonaniem okolic 22 zł. Świece o długich górnych cieniach świadczą o sile podaży. Dlatego spodziewam się konsolidacji pod tym oporem lub nawet cofnięcia w okolice 20 zł. W długim terminie jednak trend wzrostowy wygląda na bardzo mocny i prawdopodobnie 23 zł to nie było ostatnie słowo byków – dodał Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl.

Ultimate Games (ULG) – w. dzienny

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, cfg, farm51, ULTGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR