StockWatch.pl

Analiza techniczna czterech gorących spółek z mWIG40

Omawiane walory: , , ,

W najlepsze trwa seria wzrostów w segmencie średnich spółek. Po części spekulacja, a po części silne fundamenty windują kursy ciekawych walorów. Wraz z ekspertem z SGH przebadaliśmy potencjał techniczny czterech wakacyjnych hitów inwestycyjnych z indeksu mWIG40 do dalszych wzrostów.

Wakacyjny rajd uprawiają akcje spółek z bezpośredniego zaplecza największej dwudziestki. Liderem tygodnia jest Bogdanka, której notowania urosły o 14 proc., natomiast w skali 10-sesyjnej zwyżka przekracza 50 proc. Notowania walorów wspiera ogólna poprawa klimatu inwestycyjnego wokół branży surowcowej. Sama Bogdanka poinformowała ostatnio o zakończeniu prac wiertniczych w ramach realizacji koncesji rozpoznawczej na złożu Ostrów. Pozyskanie koncesji na to złoże zwiększyłoby zasoby operatywne Bogdanki o 200-350 mln ton. Obecnie jest to około 230 mln ton, więc oznacza to możliwość przedłużenia żywotności kopalni z 2042 roku do nawet 2080 roku. Wniosek o nową koncesję ma być złożony w I kwartale 2017 r. Obecnie główny akcjonariusz Bogdanki – Enea pracuje nad nową strategią innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego. Założenia do dokumentu firma przedstawi w drugiej połowie roku. Wiadomo, że obie spółki nie wypłacą w tym roku dywidendy. W zeszłym roku Bogdanka wypłaciła 3,50 zł na akcję – stopa 5,3 proc., a w 2014 r. było to 5,80 zł – 4,9 proc.

– Akcje Bogdanki zaliczyły dynamiczną zwyżkę, która jest ostatnio rzadkością na naszym rynku. Najbliższe opory znajdują się na 54,90 zł, 57,45 z i 63,99 zł. Od 8 lipca widać napływ kapitału. Jednak wskaźniki są wysoko, choć MACD ma jeszcze pewien potencjał wzrostowy. RSI i ROC są mocno wyprzedane. Teraz zasadniczym pytaniem jest, na którym oporze zatrzymają się wzrosty. Dopiero po ewentualnej korekcie wyjaśni się, czy papier będzie w stanie zmienić długoterminowy trend. Obecnie główna linia trendu spadkowego znajduje się na poziomie 70 zł. Najbliższe wsparcia są na 46,90 zł, 44 zł i 39,75 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Bogdanka_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Równie mocno drożeją akcje JSW. Tu w dużej mierze gra idzie pod udaną restrukturyzację. W tym tygodniu wiceminister energii poinformował, że sprzedaż wybranych aktywów z grupy kapitałowej przyniosła spółce ponad 1 mld zł. Teraz istotne dla losów spółki będą efekty prób przesunięcia terminów wykupu obligacji i ustaleń ze stroną społeczną kształtu programu naprawczego. Według ostatniego komunikatu z końca czerwca, obligatariusze dali czas JSW do 29 lipca na uzgodnienie warunków restrukturyzacji i zawarcie umowy restrukturyzacyjnej. Z kolei w kwestiach społecznych okazało się, że z urlopów górniczych i jednorazowych odpraw pieniężnych chce skorzystać blisko 2,8 tys. pracowników kopalń, wobec wcześniej zakładanego poziomu 2.500 pracowników. >> Więcej na temat sytuacji fundamentalnej JSW przeczytasz tutaj


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów JSW, Amica oraz Intercars wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amica, bogdanka, INTERCARS, jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Fala spadków uderzyła w europejskie giełdy, czerwono na KGHM-ie i JSW

  Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych sprowadziło warszawską giełdę na ziemię. Po trzech sesjach wzrostów dziś WIG20 zanotował solidną przecenę. Największe spadki zanotowały dziś akcje KGHM, JSW i Orange Polska. 

 • WIG20 coraz bliżej poziomu 2.000 pkt., w grze Ten Square Games i Ursus

  W środę na europejskich giełdach panują minorowe nastroje. GPW nie jest tu wyjątkiem. WIG20 od okrągłego poziomu 2.000 pkt. dzieli już tylko 70 pkt. Winnych trzeba szukać za oceanem. 

 • Wojny handlowe wróciły, w grze JSW i Polimex-Mostostal

  Temat wojen handlowych ponownie rozgrzał światowe giełdy do czerwoności, stając się tym samym tematem numer jeden ostatniego tygodnia sierpnia. Dotyczy to też GPW, gdzie drugim ważnym wątkiem będą wyniki spółek.

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 8 najhojniejszych dywidend z sierpniowego kalendarium

  Sierpień to ostatni moment na dywidendowe żniwa. W drugiej połowie wakacji średnio raz dziennie w jednej ze spółek z dużego lub małego parkietu będzie przypadał dzień ustalenia prawa do zysku. Do wyboru są 24 dywidendy, z czego w ośmiu wypadkach stopa przekracza próg 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR