Artur Jeziorowski został powołany na stanowisko prezesa Zametu

Omawiane walory:

Tomasz Jakubowski i Przemysław Milczarek zrezygnowali ze stanowiska odpowiednio prezesa i wiceprezesa Zametu. Nowym szefem spółki został Artur Jeziorowski (pełniący do tej pory funkcję wiceprezesa), a na stanowisko wiceprezesa powołano Przemysława Kozłowskiego.

Fot. fb/Zamet

Tomasz Jakubowski i Przemysław Milczarek oświadczyli, że powodem rezygnacji jest planowane podjęcie nowych wyzwań zawodowych. Jakubowski zajmie się pracą w jednej ze spółek portfelowych TDJ, natomiast Przemysław Milczarek nie zamierza kontynuować współpracy z TDJ.

– Przemysław Kozłowski posiada […] bogate doświadczenie w sprawowaniu kluczowych funkcji menadżerskich w ramach grup kapitałowych różnych branż, gdzie z sukcesem wpływał na poprawę wyników finansowych, rentowności oraz optymalizację procesów. Jest współtwórcą strategii zarządzanych spółek, które z sukcesem implementował – czytamy w komunikacie.

>> Weź udział w spotkaniu Voicetel Communications z Inwestorami Indywidualnymi – 27 września 2018 r., Warszawa

Przemysław Kozłowski będzie pełnić funkcję wiceprezesa zarządu i będzie odpowiedzialny za obszar związany z finansami i sprawozdawczością grupy kapitałowej. Ponadto, swoim doświadczeniem będzie wspierał grupę kapitałową Zamet w realizacji strategicznych celów.

– Artur Jeziorowski posiada […] bogate doświadczenie zdobyte w spółkach doradczych, jak również jako osoba sprawująca kluczowe funkcje zarządcze w spółkach prawa handlowego. […] Od 2016 roku jest związany z Grupą Zamet, gdzie pełni funkcję pełni funkcję wiceprezesa zarządu w Zamet SA oraz prezesa zarządu Mostostal Chojnice Sp. z o.o., jak również członka rady nadzorczej Zamet – Budowa Maszyn SA – czytamy dalej.

Artur Jeziorowski jako prezes zarządu będzie odpowiedzialny za całokształt działalności spółki Zamet oraz grupy kapitałowej Zamet.

Grupa Zamet, w skład której wchodzą Zamet SA (spółka holdingowa) oraz zależne spółki produkcyjne: Zamet Industry, Zamet Budowa Maszyn i Mostostal Chojnice, jest producentem wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu, w tym przemysłu związanego z podwodnym wydobyciem ropy i gazu, górnictwa, budownictwa infrastrukturalnego oraz przemysłowego, a także hutnictwa stali i metali nieżelaznych oraz metalurgii. Akcje Zamet SA zadebiutowały na GPW w październiku 2011 r. Spółka jest kontrolowana przez TDJ.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ZAMET, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Analiza techniczna czterech żwawych spółek z zaprzęgu św. Mikołaja

  Naciąga końcówka roku, a wraz z nią nadzieja na dobrą koniunkturę giełdową. Już teraz na wykresach niektórych spółek widać korzystną konfigurację pod grudniowe wzrosty. Ekspert techniczny z SGH specjalnie dla StockWatch.pl przeanalizował wykresy akcji czterech znanych spółek.

 • 10 mocnych spółek w marcowej talii maklerów z DM Raiffeisen Banku

  Analitycy Raiffeisena stawiają na spółki, które jeszcze w tym miesiącu mogą sprawić pozytywną niespodziankę wynikami za IV kwartał. W budowie modelowego portfela wyróżniają też firmy, które w kolejnych dwóch latach będą odcinać kupony z obecnych inwestycji i nie pożałują dywidendy.

 • Słabe dane z USA dołują giełdy, w grze Grupa Azoty i Zamet Industry

  Słabe dane makroekonomiczne z USA zepsuły globalne nastroje i dołują we wtorek europejskie indeksy. Warto jednak zauważyć, że analogiczne dane dla Polski były znacznie lepsze od prognoz i potwierdzają ożywienie gospodarcze. Pod presją słabych nastrojów warszawskie indeksy solidnie zniżkują, ale można mieć nadzieję, że ponownie ruszą na północ, gdy sytuacja się trochę uspokoi.

 • 12 misiów, które dobrze znoszą grudniową zawieruchę

  Nie wszystkie małe i średnie spółki obrały azymut południowy. StockWatch.pl znalazł grupę piechurów, którzy wspinają się małymi krokami pod wiatr. Sprawdź jakie spółki okazują się odporne na rynkową korektę.

 • 5 muskularnych spółek, chętnych do rajdu św. Mikołaja

  Niemrawy początek nowego miesiąca jeszcze nie przekreśla szans na rajd św. Mikołaja. Kursy akcji niektórych spółek aż palą się do wzrostów. Rozważając pozytywny scenariusz, warto poznać pięciu kandydatów do świątecznych fajerwerków, wytypowanych przez eksperta od analizy technicznej z SGH.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR