Asbis wypłaci 0,06 USD dywidendy zaliczkowej na akcję

Omawiane walory:

Rada dyrektorów Asbisu uchwaliła wypłatę akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku spółki za 2019 r. w wysokości 3,33 mln USD, czyli 0,06 USD na akcję.

(Fot. Asbis/fb)

Dzień ustalenia prawa akcjonariuszy do zaliczki dywidendy został ustalony na 9 grudnia 2019 r., natomiast dzień wypłaty zaliczki na 19 grudnia 2019 r.

– Tak jak już informowaliśmy wcześniej, jesteśmy zadowoleni z poziomów sprzedaży i zysków, które ASBIS generuje w tym roku. Jesteśmy spółką, która regularnie wypłaca dywidendę swoim akcjonariuszom. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy wypłacić dywidendę zaliczkową, co świadczy o naszej chęci podzielenia się z akcjonariuszami Asbis naszym sukcesem. Po zamknięciu całego 2019 roku zdecydujemy o ostatecznej wysokości dywidendy za ten rok – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc. Siarhei Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT asbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Przychody Asbisu wzrosły o 16 proc. r/r do ok. 197 mln USD w październiku

  ASBISc Enterprises Plc wypracował w październiku 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 197 mln USD, co oznacza wzrost o ok. 16 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Kurs akcji spółki rośnie dziś o 6 proc., kontynuując wzrosty zapoczątkowane w połowie października.

 • Indeksy drepczą w miejscu, Comarch, Asbis i Nextbike drożeją po wynikach

  Brak nowych wieści nt. negocjacji handlowych sprawił, że handel na blue chipach jest nieco ospały. Dużo ciekawiej jest natomiast na mniejszych spółkach. W poniedziałek mocno drożeją akcje Comarchu, ASBISu i Nextbike Polska.

 • Asbis podniósł prognozę zysku netto na 2019 o 40 proc.

  ASBIS podwyższył prognozę zysku netto na 2019 r. do 13-14 mln dolarów, tj. o 40 proc. wobec poziomu zakładanego w pierwotnej prognozie z marca br. Co istotne, przychody ze sprzedaży pozostają na niezmienionym poziomie, czyli 1,7-1,9 mld dolarów. Kurs akcji spółki zareagował wzrostem o blisko 7 proc.

 • WIG20 łapie oddech, w grze Enea, Pekao i Asbis

  WIG20 łapie oddech po szaleńczym zrywie z początku tygodnia, który wywindował go na 3-miesięczne maksima. W grze są przede wszystkim spółki publikujące wyniki finansowe za III kwartał, z Eneą i Pekao na czele.

 • Asbis złapał wiatr w żagle

  Notowania dystrybutora elektroniki użytkowej rosną o 8 proc. i są najwyżej od marca br. Inwestorom spodobała się poprawa zysków w III kwartale.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR