DM BOŚ zaktualizował rekomendacje dla sześciu spółek z GPW

Omawiane walory: , , , , ,

Maklerzy przychylniejszym okiem spojrzeli na akcje Ronsona, Asbisu i Agory. Niższe zalecenia i wyceny trafiły z kolei do spółek z branży chemicznej.

Połowa z odtajnionych w czwartek rekomendacji dotyczy spółek chemicznych. Analitycy z DM BOŚ obniżyli ceny docelowe dla akcji ZA Puławy, ZCh Police i Ciechu. Zdaniem brokera, największy potencjał wzrostowy mają walory ZA Puławy. Biuro ścięło wycenę dla spółki z 207,40 zł do 197 zł, co względem wtorkowego zamknięcia daje blisko 14-proc. przestrzeń do wzrostów, i utrzymało zalecenie trzymaj. Rekomendacja została wydana przy cenie 172,80 zł za akcję. W czwartek o godzinie 12:00 kurs wynosił 172 zł po spadku o 0,52 proc. od wtorkowego zamknięcia.

– W oparciu o naszą obniżoną 12-miesięczną wycenę docelową walorów spółki do 197 zł na akcję podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną ‚trzymaj’ i krótkoterminową relatywną ‚niedoważaj’. Podtrzymujemy również nasze wcześniejsze wnioski, że bez wzrostu cen zbóż szanse na istotną i utrzymującą się poprawę skons. EBITDA są ograniczone – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że w I kw. 2017 r. EBITDA wyniesie w przeciętnej wysokości 183 mln zł w porównaniu z ok. 229 mln zł rok temu.

>> ZA Puławy pod presją rynku nawozów i cen surowców – omówienie wyników za rok 2016

W wypadku ZCh Police DM BOŚ obniżył wycenę do 16 zł z 18,60 zł wcześniej i podtrzymał zalecenie sprzedaj. Potencjał spadkowy względem wtorkowego zamknięcia wynosi 22 proc. Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 20,15 zł.

– Na razie rozczarowały nas ceny gazu i nawozów. W oparciu o naszą obniżoną 12-miesięczną wycenę docelową dla walorów spółki do 16 zł na akcję podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną ‚sprzedaj’ i krótkoterminową relatywną ‚niedoważaj’. Podtrzymujemy również nasze wcześniejsze wnioski, że są ograniczone szanse na istotną i utrzymującą się poprawę skons. EBITDA, dopóki nie wzrosną ceny zbóż – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki spadnie do 60,7 mln zł w br. przy spadku przychodów do 2.327,2 mln zł.

>> Bez surowcowego wsparcia – omówienie sprawozdania ZCh Police po raporcie za rok 2016

Biuro w raporcie 24 kwietnia ścięło zalecenie dla akcji Ciechu z kupuj do trzymaj i cenę docelową do 82,50 zł z 91,80 zł. Nowa wycena DM BOŚ jest wyższa od rynkowej o ok. 3,5 proc. Rekomendacja została wydana przy cenie 78,20 zł za akcję.

– Korygujemy nasze prognozy wyników finansowych Ciechu i w efekcie zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe prognozy spadają o 5-7 proc. (w związku z oczekiwanymi wyższymi kosztami gazu, osłabieniem EUR, nieco niższymi cenami sody). Nasza prognoza całorocznej EBITDA w 2017 roku maleje do ok. 760 mln zł i jest niższa o ponad 10 mln zł niż skorygowany wynik w 2016. – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki zmniejszy się do 370 mln zł w br. przy wzroście przychodów do 3.540,7 mln zł.

>> Zobacz szczegółowe omówienie sytuacji fundamentalnej grupy Ciech po wynikach za 2016 r.

Przychylniejszym okiem analitycy spojrzeli na akcje Ronsona, Asbisu i Agory. Biuro w każdym z wypadków podniosło zalecenia lub ceny docelowe.

Wycena Ronson Europe wzrosła do 2 zł z 1,60 zł (utrzymane zalecenie kupuj). Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 1,68 zł. W czwartek przed południem kurs akcji dewelopera rośnie o 1,8 proc. do 1,70 zł.

– Analizując wycenę rynkową spółki, dochodzimy do wniosku, że zważywszy na zdrowy bilans, wypłatę dywidendy oraz rosnący wolumen sprzedaży nie ma uzasadnienia dla tak dużego dyskonta, z którym Ronson jest notowany względem porównywalnych spółek. Tymczasem podtrzymujemy nasze rekomendacje dla spółki: długoterminową fundamentalną ‚kupuj’ i krótkoterminową relatywną ‚przeważaj’ – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki spadnie do 11,5 mln zł w br. przy spadku przychodów do 278,6 mln zł.

Mocne kupuj biuro wystawiło akcjom Asbisu. Broker w raporcie z 23 kwietnia podniósł zalecenie z trzymaj i cenę docelową akcji do 4,10 zł z 3,30 zł. Względem czwartkowej ceny 3,06 zł potencjał wzrostowy wynosi aż 34 proc.

– W związku z korektą w górę naszych prognoz dla Asbisu skutkującą korektą naszej 12-miesięcznej wyceny i dwucyfrowym potencjałem wzrostu podwyższamy długoterminową rekomendację fundamentalną ‚kupuj’ (poprzednio ‚trzymaj’). Pragniemy podkreślić, że obecnie walory Asbisu są notowane przy 7,0x P/E i 4,8x EV/EBITDA na 2017 rok, czyli z odpowiednio ok. 40 proc. i 35 proc. dyskontem względem porównywalnych spółek – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki zwiększy się do 5,5 mln USD w br. przy wzroście przychodów do 1.252,8 mln USD.

Analitycy DM Banku Ochrony Środowiska podnieśli też zalecenie dla Agory do trzymaj ze sprzedaj i cenę docelową akcji do 13,80 zł z 12,20 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 14,42 zł za akcję. W czwartek przed południem kurs wynosił 15,88 zł.

– Nie dostrzegamy miejsca na dalszy wzrost wskaźników wyceny spółki biorąc pod uwagę (i) strukturę działalności oraz (ii) stosunkowo stabilny poziom EBITDA (z możliwym lekkim odchyleniem w górę) w nadchodzących 2 latach. Co więcej, walory spółki wydają nam się ciut za drogie – nasza wyższa po korekcie 12-miesięczna wycena znajduje się poniżej bieżącego kursu akcji Agory. Jednakże na chwilę obecną w naszej ocenie nie widać żadnych negatywnych bodźców na horyzoncie i podwyższamy długoterminową rekomendację fundamentalną do ‚trzymaj’ (poprzednio ‚sprzedaj’), natomiast podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację (relatywną względem rynku) ‚neutralnie’ – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że strata netto spółki zmniejszy się do 4,2 mln zł w br. przy wzroście przychodów do 1.204,8 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, asbis, Ciech, Police, Pulawy, ronson, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR