DM BOŚ zaleca kupno akcji CD Projektu z ceną docelową 446 zł

Omawiane walory:

Rekomendacja co prawda powstała przed przesunięciem premiery Cyberpunka, ale jak zaznacza Tomasz Rodak, autor raportu zmiana terminu o 3 tygodnie nie wpływa znacząco na wycenę spółki w perspektywie 12 miesięcy.

cdprojekt,rekomendacja,cyberpunk

DM BOŚ zaleca kupno akcji CD Projektu z ceną docelową 446 zł

Analityk DM BOŚ podwyższył zalecenie dla CD Projektu do kupuj. Cena docelowa również uległa podwyższeniu i wynosi 446 zł. To o 30 proc. wyżej niż bieżący kurs spółki na GPW.

Analityk w raporcie z 21 października zaktualizował prognozy wolumenu sprzedaży biorąc pod uwagę bardzo obiecujące dane rynkowe takie jak m.in. wysoka pozycja Cyberpunka 2077 (przedsprzedaż) w rankingach platform sprzedażowych Amazon i Steam, duża popularność Cyberpunka 2077 wg Google Trends (podobny poziom do gier RDR2 i Fallout 4 przed ich premierą) oraz bardzo wysoka liczebność społeczności Cyberpunka 2077 na platformie Steam, co może sugerować mocną sprzedaż po premierze gry.

W rekomendacji ekspert założył, że w kwartale debiutu gry wolumen sprzedaży Cyberpunka 2077 osiągnie 25 mln kopii gry (wzrost o 19 proc., poprzednio prognozował 21 mln). Jednak z uwagi na przesunięcie daty na 10 grudnia ekspert spodziewa się, że zakładany w raporcie wolumen sprzedaży na 4Q20 może być niższy o ok. 15 proc.

– Nie mam jeszcze oficjalnych prognoz ale myślę, że mój szacunek może się obniżyć do około 21 mln kopii w kwartale premiery. Kolejne cztery miliony zostanie przesunięte na 1Q21. Ostatnie przełożenie premiery nie powinno znacząco wpłynąć na wycenę spółki – mówi Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ.

Z kolei prognoza wolumenu w ciągu 12 miesięcy po premierze wzrosła do 35,3 mln (poprzednio 29,1 mln, +21 proc.). W tym zakresie oczekiwania Rodaka są wyższe od konsensusu rynkowego o 8 proc.

– Według naszych szacunków, średnia stopa przywiązania (procent posiadaczy konsol, którzy kupią grę) wyniesie dla Cyberpunka 2077 10 proc., czyli będzie na poziomie zbliżonym do Wiedźmina 3 (9 proc.). Oczekiwana stopa przywiązania w 1. kwartale sprzedaży jest znacząco niższa od stóp przywiązania dla GTA5 (18 proc.) czy Red Dead Redemption (17 proc.). Po odjęciu wolumenu sprzedaży oczekiwanego dla wersji gry na PC, nasza prognoza dla 1. kwartału sprzedaży Cyberpunka 2077 wynosi 16,3 mln (tylko wersja na konsole), co implikuje odpowiednio 26 proc. i 44 proc. dyskonto względem RDR2 i GTA5 – czytamy w raporcie przygotowanym przez Tomasza Rodaka.

Analityk zauważa potencjał dla pozytywnego zaskoczenia dotyczącego wolumenu sprzedaży gry (w porównaniu do bieżących oczekiwań), jeśli stopa przywiązania dla Cyberpunka 2077 będzie bardziej zbliżona, niż zakłada ekspert, do stóp dla GTA5 czy Red Dead Redemption 2, konwersja liczebności grupy Steam na sprzedaż na Steamie będzie zbliżona do historycznie obserwowanych poziomów oraz/lub pojawią się ponowne nakazy pozostania w domu w głównych gospodarkach świata w związku z drugą falą pandemii.

– Prognozujemy w 2020/2021/2022 roku 2,2 mld zł/ 1,8 mld zł/ 1,9 mld zł zysku netto, co implikuje 17x/ 21x/ 20x P/E (wobec 31x/ 28x/ 24x dla spółek porównywalnych). CD Projekt jest obecnie notowany przy średnim 19x P/E na 2020-22, co oznacza 30 proc. dyskonto wobec porównywalnych spółek. Za sprawą podwyższenia prognoz wolumenu sprzedaży nasza 12-miesięczna wycena docelowa wzrasta o 27 proc. do 446 zł (poprzednio 352 zł) na akcję. Dlatego też podwyższamy długoterminową rekomendację fundamentalną do kupuj (poprzednio trzymaj), a rekomendację relatywną przeważaj podtrzymujemy krótkoterminową – czytamy dalej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

Rekomendacja dla CD Projektu powstała 21 października 2020 r. Autorem rekomendacji jest Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czerwona końcówka mocnego listopada na GPW, na fali CD Projekt i Orlen

  Banki i KGHM ciągną w dół GPW, a CD Projekt i PKN Orlen rosną o ponad 6 proc. Poniedziałkowa przecena to nic innego jak zwykła realizacja zysków na zakończenie świetnego miesiąca. I nawet nie ma pewności, że dzisiejsza sesja zakończy się spadkami indeksów.

 • Kurs akcji KGHM-u najwyżej od 7 lat, po wynikach gorąco na Allegro i CD Projekcie

  W czwartek Allegro tanieje, a CD Projekt drożeje po publikacji wyników kwartalnych. W centrum uwagi jest także KGHM, którego akcje są najdroższe od 7 lat. I tylko na indeksach, które wprawdzie świecą na czerwono, jest względny spokój, tak jakby dziś świętowali nie Amerykanie, ale Polacy.

 • CD Projekt rośnie po wynikach za III kwartał 2020 r.

  W III kwartale branżowy gigant zanotował blisko 60-proc. wzrost r/r zysku netto do 23 mln zł. Spółka skupia się obecnie na finalizacji prac nad Cyberpunkiem 2077 oraz intensyfikacją kampanii promocyjnej gry, której premiera zaplanowana jest na 10 grudnia.

 • Realizacja zysków na GPW, gorąco na Asseco Poland i CD Projekcie

  Wtorkowa rekordowa sesja na Wall Street nie wystarczyła, żeby pociągnąć wyżej warszawską giełdę. Pierwsza połowa środowej sesji upłynęła pod znakiem realizacji zysków. Z tego układu wybija się jedynie mWIG40, który wzrosty zawdzięcza przede wszystkim Asseco Poland.

 • Szczepionka napędza wzrosty, w centrum uwagi CD Projekt, CCC i Getin Noble Bank Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR