Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM PKO BP zaleca kupno akcji Play i Cyfrowego Polsatu oraz trzymanie Netii i Orange Polska

Opublikowano: 2017-08-30 11:24:41

Omawiane walory: , , ,

Biuro wyceniło jeden walor Netii na 3,90 zł, a Orange Polska na 5,90 zł. Dwucyfrowych stóp zwrotu broker spodziewa się na akcjach Cyfrowego Polsatu i Play. Ich ceny do celowe ustalił odpowiednio na 29,20 zł i 40,50 zł.

Analitycy DM PKO BP rozpoczęli rekomendowanie akcji Play Communications od zalecenia kupuj i ceny docelowej 40,50 zł. Raport powstał przy kursie 35,38 zł. W środę ok. godz. 11:00 kurs wynosił 35,89 zł.

– Play to najszybciej rosnący polski operator mobilny. Jego udział w rynku wzrósł z 11 proc. w 2010 r. do ponad 26 proc. w 2016 r., a CAGR przychodów w latach 2014-2016 przekroczył 15 proc. Spółka jest liderem w zakresie nowych przyłączeń netto i rankingów rozpoznawalności marki. Uważamy, że przychody Play mogą dalej rosnąć (oczekiwany CAGR przychodów blisko 7 proc. w latach 2016-2018), podobnie jak marża EBITDA i FCF. Wzrost ten będą wspierać korzystna koniunktura gospodarcza i rosnący popyt na usługi o wartości dodanej – czytamy w raporcie.

Źródło: Spółki, P – prognozy DM PKO BP; Stopa dywidendy za 2016 r.

Równolegle analitycy DM PKO BP podwyższyli zalecenia Orange Polska i Netii do trzymaj i podtrzymali kupuj dla Cyfrowego Polsatu.

Broker podkreślił w raporcie, że operatorzy telekomunikacyjni w regionie działają w środowisku wysokich defensywnych nakładów inwestycyjnych, jednak większość z nich wciąż jest w stanie dostarczać godziwych wolnych przepływów pieniężnych (ponad 7 proc. kapitalizacji). Największa presja wciąż widoczna jest w głosowej telefonii stacjonarnej. Z kolei w segmencie Internetu stacjonarnego operatorzy udowadniają, że są w stanie dostarczać solidne wyniki, jeśli posiadają konkurencyjną infrastrukturę. Biuro spodziewa się kontynuacji trendów konsolidacyjnych, co umożliwi konwergencję, realizację synergii i niższą konkurencję.

Wyniki i nakłady inwestycyjne Orange Polska i Netii są pod największą presją negatywnych trendów występujących w głosowej telefonii stacjonarnej oraz miedzianym Internecie stacjonarnym. Podnosimy rekomendację dla Orange Polska, ponieważ wierzymy, że wykorzystanie potencjału oszczędności kosztowych będzie wyższe niż poprzednio zakładane. Z kolei cena akcji Netii obniżyła się poniżej naszej ceny docelowej skorygowanej o dywidendę za 2016 r. – czytamy w raporcie.

Cyfrowy Polsat i Magyar Telekom generują najwyższy FCF w relacji do kapitalizacji (10-12,5 proc.) i EV (8-10 proc.). Dzięki temu są w stanie (1) delewarować swój bilans oraz (2) zwiększać stopę dywidendy (8-10 proc. po 2019 r.). Źródłem przewagi są silne i stabilne wyniki operacyjne wynikające ze zdywersyfikowanej oferty konkurencyjnych usług oraz zmniejszające się nakłady inwestycyjne związane z dobrej jakości infrastrukturą i końcówką cyklu inwestycyjnego – czytamy dalej.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>>

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CYFRPLSAT, netia, orangepl, play)

 • sWIG80 najwyżej od maja, w grze PGNiG i Pfleiderer Group

  Blisko 30-proc. skok notowań akcji Pfleiderer Group pomógł wywindować indeks sWIG80 do najwyższych poziomów od ponad dwóch miesięcy. Pozostałe warszawskie indeksy praktycznie stoją w miejscu. Dziś gorąco jest też na akcjach PGNiG, Orange Polska i Vivid Games.

 • Idea Bank i Getin Holding mocno w górę. O losach giełd przesądzą słowa szefa FED-u

  Informacja o zainteresowaniu funduszu private equity Idea Bankiem zelektryzowała inwestorów. Akcje banku rosną o 14 proc., a Getin Holdingu o 8,5 proc. Losy środowej sesji na rynkach akcji rozstrzygną się po godzinie 16:00. To właśnie wtedy rozpocznie się przemówienie J. Powella w Izbie Reprezentantów.

 • Zygmunt Solorz-Żak uzupełnił swoje imperium o firmę windykacyjną

  Cyfrowy Polsat nabył w czerwcu większościowy pakiet akcji Vindixu. Według Pulsu Biznesu, spółka ma zajmować się ściąganiem zaległych długów od klientów firm Zygmunta Solorza.

 • Cyfrowy Polsat śrubuje rekordy, w tle dane z amerykańskiego rynku pracy

  Akcje Cyfrowego Polsatu poprawiają rekordy wszech czasów, ale to walory Alior Banku i PGNiG są liderami piątkowych wzrostów w WIG20. Cały rynek jednak z niecierpliwością czeka na popołudniowy odczyt z amerykańskiego rynku pracy, czyli dane, które odegrają kluczową rolę w kontekście lipcowej decyzji Fed.

 • Telekomy dźwignęły polski rynek akcji w II kwartale

  Warszawski rynek akcji zakończył II kwartał na plusie, MSCI Poland zyskał w tym czasie 3,1 proc. Jednak jak wynika z najnowszego IRR Quarterly, Polska wciąż jest omijana przez dużych inwestorów zagranicznych i przegrywa z modnymi ostatnio Indiami, a w regionie EMEA - także z Rosją i Arabią Saudyjską.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku