Fundusz Pollen Street Capital włącza się do gry o PCM. W wezwaniu oferuje 20 zł za akcję

Omawiane walory:

PSC III, LP - fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited - ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management (PCM) po cenie 20 zł za sztukę, podał pośredniczący Pekao Investment Banking. Wzywający docelowo chce wycofać spółkę z giełdy. 


Zapisy w wezwaniu ruszą 13 marca i potrwają aż do 15 kwietnia. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji zaplanowano na 18 kwietnia, a rozliczenie na 19 kwietnia 2019 r. Podmiotem nabywającym papiery będzie PSC Bidco Limited.

– Podmiot nabywający akcje zobowiązuje się nabyć akcje objęte zapisami pod warunkiem, że przynajmniej 66 proc. akcji, tj. co najmniej 7.859.835 akcji uprawniających do 7.859.835 głosów na walnym zgromadzeniu zostanie objętych zapisami w wezwaniu – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pollen Street Capital Limited jest zarządzającym aktywami należącym do Grupy Pollen Street Capital oraz globalną spółką zarządzającą inwestycjami w aktywa alternatywne, skoncentrowaną na inwestycjach w sektorze finansowym i usług dla biznesu. Spółka została utworzona w 2013, a obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 2,5 miliarda GBP brutto w ramach private equity i strategii kredytowych.

Licytacja w wezwaniach

Wezwanie ogłoszone przez fundusz Pollen Street Capital jest już trzecią ofertą na akcje PCM. Pierwszy w wyścigu o przejęcie spółki wystartował PKO Leasing, który zaoferował 11,38 zł za szt. Kilka tygodni później do gry włączył się Hitachi Capital Polska, który zaproponował o 71 groszy więcej za walor, czyli 12,09 zł. Jednak zarząd PCM obie stawki uznał za zbyt skromne. Ostatecznie Hitachi CP podniósł cenę w wezwaniu do 18,05 zł za akcję. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom PCM

W styczniu wzywający wydłużyli okres przyjmowania zapisów. Oferta PKO Leasing jest ważna do 25 lutego, a wezwanie Hitachi CP zakończy się w najbliższy piątek (22 lutego).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR