GPW obchodzi 30. urodziny [TRANSMISJA]

Omawiane walory:
Dokładnie 12 kwietnia 1991 r. podpisano akt założycielski Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a 16 kwietnia odbyła się pierwsza sesja, na której handlowano 5 spółkami. W piątkowych obchodach jubileuszu 30-lecia GPW udział weźmie prezydent Andrzej Duda.


W pierwszej części zaplanowane są wystąpienia: prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, Marka Dietla oraz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

– Uroczyste obchody rozpoczną się 16 kwietnia o godz. 9:00 od uderzenia w dzwon przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, otwierającego sesję giełdową. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz instytucji i firm związanych z rozwojem polskiego rynku kapitałowego. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, uroczystość odbędzie się w formule online – informuje GPW.

W programie konferencji przewidzianych jest 5 paneli dyskusyjnych, podczas których prelegenci poruszą tematy dotyczące m.in. rozwoju rynku emitentów i inwestorów, nowych trendów na GPW, oszczędzania, prywatyzacji, oraz najważniejszych wydarzeń w 30-letniej historii największej giełdy regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zaplanowano także wystąpienia wicepremierów Jacka Sasina i Jarosława Gowina.

Wśród zaproszonych gości są m.in.: Wiesław Rozłucki (prezes GPW w latach 1991 – 2006), Mirosław Kachniewski (prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych), Jarosław Dominiak (prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych), Maciej Trybuchowski (prezes KDPW SA). Ponadto w spotkaniu udział wezmą: prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, założyciel i prezes Comarch SA, prof. Janusz Filipiak i prezes KGHM Polska Miedź, Marcin Chludziński.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o gpw)

 • Zarząd GPW rekomenduje wypłatę 2,50 zł dywidendy na akcję za 2020 r.

  Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zamierza wystąpić do Rady Giełdy o zaopiniowanie wniosku w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2020, w którym przewiduje się wypłatę dywidendy w kwocie 104,93 mln zł, tj. 2,5 zł na akcję.

 • GPW oczekuje ‚bardzo dobrego’ roku pod względem o IPO i SPO

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oczekuje "bardzo dobrego" roku pod względem IPO, jak i SPO, poinformowała członek zarządu GPW Izabela Olszewska.

 • W 2020 r. inwestorzy indywidualni odpowiadali już za 1/4 obrotów na rynku głównym GPW

  W ubiegłym roku inwestorzy indywidualni odpowiadali za 25 proc. obrotów na głównym parkiecie GPW (+13 pp. rdr), co jest najlepszym wynikiem od 2009 r. Inwestorzy zagraniczni odpowiadali za 56 proc. obrotów (-7 pp. rdr), a instytucjonalni – za 19 proc. (-6 pp. rdr)

 • GPW miała 151 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie odnotowała 151,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 119,32 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki

  Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR