Grupa Azoty: Nowa strategia zostanie ogłoszona pod koniec II kwartału 2021 r.

Omawiane walory:

Grupa Azoty ogłosi nową strategię do roku 2030 pod koniec II kwartału 2021 roku, poinformował wiceprezes i dyrektor generalny Witold Szczypiński.

grupaazoty, akcje, strategia, chemia,

Grupa Azoty: Nowa strategia zostanie ogłoszona pod koniec II kwartału 2021 r.

– Pod koniec II kwartału ogłosimy strategię, prace nad jej tworzeniem przebiegają planowo, uwzględnimy w niej Europejski Zielony Ład – powiedział Szczypiński podczas wideokonferencji.

Jak podkreślił, Grupa Azoty już teraz realizuje szereg projektów, które wpisują się w idee Zielonego Ładu.

W II kwartale 2021 roku uruchomiona zostanie pilotażowa wytwórnia kwasów huminowych, co jest efektem opracowania technologii wytwarzania substancji humusowych, poprawiających jakość i produktywność gleby.

– Po około dwóch latach zdecydujemy się na budowę wytwórni przemysłowej o określonej, wynikającej z zapotrzebowania, skali – dodał wiceprezes.

>> W piątek, 16 kwietnia 2021 roku o godz. 14:00 odbędzie się czat z Tomaszem Hryniewiczem, wiceprezesem zarządu Grupy Azoty

Oprócz tego w I połowie 2021 r. planowane jest uruchomienie pierwszej pilotażowej wytwórni tworzyw biodegradowalnych.

– Istotą jest jak najszybsze wprowadzenie na rynek tworzywa biodegradowalnego. Oczywiście, nie zastąpią one tworzyw na bazie paliw kopalnych, ale chcemy znaleźć nisze dla tego produktu w tym roku – wyjaśnił Szczypiński.

W latach 2021-2022 Grupa Azoty chce również przygotować pilotażowy projekt sekwestracji CO2 na skalę techniczną.

– Chodzi o sekwestrację CO2 z wytwórni amoniaku w Tarnowie do wyeksploatowanych złóż gazu ziemnego, które są w okolicach Tarnowa. Docelowo miałoby to ograniczyć emisję CO2 przy produkcji amoniaku o ok. 60 proc. – powiedział wiceprezes.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,52 mld zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Grupaazoty)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR