Inno-Gene ma umowę na dystrybucję szybkich testów wykrywających koronawirusa

Omawiane walory:

Inno-Gene podpisał umowę z Hangzhou Testsea Biotechnology co. LTD (producent testów) na dystrybucję szybkich testów immunochromatograficznych w kierunku wykrywania przeciwciał IgG/IgM oraz antygenów koronawirusa 2019-nCoV.

Fot. Pexels

– Emitent informuje, że złożył w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgłoszenie o rejestrację testu umożliwiającą dystrybucję oraz wykonywanie badań diagnostycznych w laboratoriach spółek zależnych. Dostawa w/w testów i ich sprzedaż przewidywana jest w ciągu najbliższych dni – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Inno-Gene otrzymał informacje od spółki zależnej, tj. Central Europe Genomics Center, o zaawansowanych rozmowach ze spółką BGI z siedzibą w Chinach dotyczących dystrybucji na terenie Polski testu molekularnego do wykrywania SARS-CoV-2 opartego na zalecanej zarówno przez WHO, jak przez i amerykańskie Centers for Diesease Control (CDC) metodzie Real Time PCR. Finalizacja prowadzonych rozmów przewidywana jest w następnych dniach.

Inno-Gene to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych – dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT INNOGENE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spółka zależna Inno-Gene złożyła wniosek patentowy dot. testu na COVID-19

  Centrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, złożyło wniosek patentowy w trybie międzynarodowym poprzez Urząd Patentowy RP. Przedmiotem zgłoszenia patentowego wielogenowy test genetyczny i zestaw starterów oraz sposób do identyfikacji zwiększonego ryzyka do zachorowania na SARS-Cov-2 oraz identyfikacji łagodnej/ciężkiej formy COVID-19.

 • Spółka zależna Inno-Gene rozpoczęła wykonywanie testów na SARS-CoV-2

  Centrum Badań DNA - spółka zależna Inno-Gene - rozpoczęła wykonywanie testów wykrywających obecność SARS-COV-2 (COVID-19), zgodne ze standardami i wytycznymi WHO oraz testów serologicznych wykrywających przeciwciała IgM i IgG specyficzne do SARS-COV-2.

 • Szansa na dużą dotację dla spółki zależnej Inno-Gene

  Projekt spółki zależnej Inno-Gene, Centrum Badań DNA, znalazł się na liście rekomendowanych do dofinansowania w ramach Działania 4.2 Programu Inteligentny Rozwój. Kurs akcji spółki zyskuje w poniedziałek przed południem ponad 10 proc.

 • Fundusz założycieli LiveChat Software nabywa akcje Inno-Gene

  W akcjonariacie spółki Inno-Gene, lidera polskiego rynku badań genetycznych, pojawił się nowy znaczący akcjonariusz. Fundusz Venture Inc, którego głównymi akcjonariuszami są założyciele LiveChat Software, zajmuje się inwestowaniem w projekty z branży IT o globalnym potencjale rozwoju. Venture Inc kupił 12,5 proc. akcji Inno-Gene.  

 • Spółka zależna Inno-Gene rozpoczyna współpracę z siecią Centrów Medycznych Polmed

  Lider polskiego rynku badań genetycznych podpisał umowę przez spółkę zależną Centrum Badań DNA sp. z o.o. dotyczącą sprzedaży testów genetycznych przez sieć Centrów Medycznych Polmed, zapewniających opiekę medyczną dla osób prywatnych, firm i instytucji na terenie całej Polski.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR