Jest wezwanie na 100 proc. akcji Uniwheels po cenie niższej od rynkowej

Omawiane walory:

Superior Industries International Germany AG ogłosił wezwanie na 12.400.000 akcji Uniwheels, stanowiące 100 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu, po 235,83 zł za akcję oraz 226,50 zł za akcję w przypadku akcji Uniwheels Holding Malta, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski Banku Handlowego.

W wyniku wezwania wzywający zamierza uzyskać 100 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Uniwheels, tj. 12.400.000 akcji.

Akcje w wezwaniu będą nabywane po cenie 235,83 zł za akcję, za wyjątkiem akcji będących w posiadaniu Uniwheels Holding Malta, które będą nabywane po cenie 226,50 zł za akcję.

– Wzywający, jako podmiot nabywający akcje, zobowiązuje się nabyć akcje pod warunkiem, że w wezwaniu zostanie objętych zapisami co najmniej 9.300.000 akcji, tj. co najmniej 75 proc. akcji, uprawniających do co najmniej 9.300.000 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących co najmniej 75 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – podano także.

Zapisy w wezwaniu zaplanowano na 12 kwietnia – 22 maja br. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 25 maja, a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 30 maja 2017 r. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Uniwheels

(Fot. spółka)

Jeżeli wzywający osiągnie 75 proc. lub więcej głosów w spółce może rozważyć zawarcie ze spółką rządzonej prawem niemieckim umowy w sprawie dominacji i przekazywania zysków i strat. Jeżeli wzywający osiągnie 90 proc. lub więcej głosów w spółce może rozważyć podjęcie wymaganych działań w celu zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu giełdowego. Jeżeli wzywający osiągnie 95 proc. lub więcej głosów w spółce może rozważyć rozpoczęcie procedury przymusowego wykupu zgodnie z prawem niemieckim, podano także. >> Zobacz także: Uniwheels rekomenduje 2 euro dywidendy na akcję z zysku za 2016 r.

Superior Industries International Germany AG jest spółką w całości kontrolowaną przez Superior Industries International, największego producenta aluminiowych kół do samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych w Ameryce Północnej, notowanego na giełdzie papierów wartościowych NYSE w Stanach Zjednoczonych.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM – Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Uniwheels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR