Jest wezwanie na Quantum Software po 6,50 zł za akcję

Omawiane walory:

Wzywający to spółka zależna emitenta, będąca już udziałowcem informatycznego Quantum. Oferowana cen jest wyższa od giełdowego kursu, który spada dziś do 5,50 zł.

Quantum Qguar wezwał do sprzedaży 235 tys. akcji spółki Quantum Software. Pakiet stanowi 15,87 proc. akcji. Wzywającym jest spółka zależna, która oferuje 6,50 zł za akcję. Zapisy potrwają od 29 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2016 r. Brokerem pośredniczącym jest DM BDM.

Wezwanie stanowi realizację uchwały z czerwcowego walnego, które przewiduje, że nabyte w ten sposób akcje zostaną umorzone. Obecnie wzywający wraz z podmiotem dominującym i podmiotami zależnymi posiadają 983.499 akcji stanowiących łącznie 66,42 proc. w kapitale zakładowym, co daje 76,73 proc. głosów na walnym.

Narastająco po trzech kwartałach 2015 spółka wypracowała 17,7 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 17,3 mln zł przed rokiem. Zysk EBIT w tym okresie wzrósł z 0,5 mln zł do 1,2 mln zł, netto z 0,14 mln zł do 0,38 mln zł. Należy zauważyć, że w samym III kwartale tego roku wystąpiła strata netto w wysokości -0,34 mln zł. Zmniejszenie zysku wobec wartości z pierwszego półrocza wynika głównie z kosztów finansowych, a konkretnie z różnic kursowych – duży spadek kursu reala brazylijskiego oraz duża niestabilność walut ukraińskiej i rosyjskiej.

W środę akcje Quantum tracą na wartości 8 proc., ale przy znikomych obrotach. Spółka zadebiutowała na giełdzie w 2007 r. Od tego czasu jej akcje straciły na wartości ponad 70 proc. W tym roku notowania próbują odrobić część strat i zyskują około 75 proc.

wykres_quantum

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT quantum, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 hojnych spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Inwestorzy już mogą zakasać rękawy, bo na GPW ruszają prawdziwe żniwa. Do zebrania jest 55 dywidend ze spółek notowanych na rynku głównym i NewConnect. W najgorętszym okresie w całym roku nie zabraknie też ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • 8 spółek z najwyższą stopą dywidendy w sierpniu

  Jeszcze tego lata w żniwach dywidendowych udział weźmie blisko 30 spółek z głównego rynku oraz NewConnect. Sprawdziliśmy, kto w drugiej połowie wakacji najhojniej sypnie groszem.

 • Piętnastu najhojniejszych sponsorów tegorocznych wakacji

  Początek lata przyniósł przetasowania w zestawieniach największych tegorocznych dywidend, ale lider stopy się nie zmienił. Inwestorzy mają jeszcze szansę na dywidendę z ponad 130 spółek w tym roku, a StockWatch.pl wybrał te warte największej uwagi.

 • Giełda po wynikach: Ranking spółek z największą gotówką

  Stan kasy giełdowych spółek systematycznie spada. Po I kwartale było to 42,7 mld złotych, o 7 mld mniej niż rok wcześniej. Sprawdziliśmy co się z nią stało i kto ma aktualnie największą poduszkę gotówkową do spokojnego snu.

 • 10 spółek z największą gotówką

  Mimo obaw o kondycję przedsiębiorstw, w zeszłym roku konta spółek giełdowych mocno napęczniały. Łącznie stan gotówki na koniec 2011 roku wzrósł o 21 proc. Największe pokłady kasy mają duże spółki, ale nadpłynność to już domena mniejszych. StockWatch.pl przyjrzał się najbogatszym i sprawdził, na co pójdzie ich gotówka.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR