Jest wezwanie na ZM Ropczyce po 30,35 zł za akcję

Omawiane walory:

Akcjonariusze Zakładów Magnetyzowych Ropczyce, działający na mocy porozumienia z 26 listopada 2018 r. wzywają do sprzedaży 159.124 akcji po cenie 30,35 zł za sztukę. Bieżący kurs akcji na GPW jest o ponad 5 proc. wyższy i wynosi 32 zł.

Wzywający to członkowie porozumienia akcjonariuszy, czyli Józef Siwiec, Marian Darłak, Robert Duszkiewicz, Robert Siwiec, Leszek Piczak, Krzysztof Miąso, Roman Wenc oraz Zbigniew Czapka. Podmiot nabywający akcje to Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A (nabywający 1) oraz Robert Duszkiewicz (nabywający 2).

– Nabywający 1 zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 2,53 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 158.124 akcji, w tym 158.124 akcji zdematerializowanych, którym odpowiada 158.124 głosów. Nabywający 2 zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 0,02 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 1.000 akcji, w tym 1.000 akcji zdematerializowanych, którym odpowiada 1.000 głosów – czytamy także.

>> Piece pracują w wysokich temperaturach – omówienie sprawozdania finansowego ZM Ropczyce

Po przeprowadzeniu wezwania, nabywający 1 zamierza osiągnąć 32,99 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 2.065.131 akcji, zaś nabywający 2 zamierza osiągnąć 0,46 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 29.091 akcji.

Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 30,35 zł za sztukę. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor płacono równo 32 zł. Zapisy w wezwaniu przyjmowane będą od 28 stycznia do 12 lutego 2019 r. włącznie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom ZM Ropczyce

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ropczyce, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR