X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Jest wezwanie na ZM Ropczyce po 30,35 zł za akcję

Opublikowano: 2019-01-08 14:36:34

Omawiane walory:

Akcjonariusze Zakładów Magnetyzowych Ropczyce, działający na mocy porozumienia z 26 listopada 2018 r. wzywają do sprzedaży 159.124 akcji po cenie 30,35 zł za sztukę. Bieżący kurs akcji na GPW jest o ponad 5 proc. wyższy i wynosi 32 zł.

Wzywający to członkowie porozumienia akcjonariuszy, czyli Józef Siwiec, Marian Darłak, Robert Duszkiewicz, Robert Siwiec, Leszek Piczak, Krzysztof Miąso, Roman Wenc oraz Zbigniew Czapka. Podmiot nabywający akcje to Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A (nabywający 1) oraz Robert Duszkiewicz (nabywający 2).

– Nabywający 1 zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 2,53 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 158.124 akcji, w tym 158.124 akcji zdematerializowanych, którym odpowiada 158.124 głosów. Nabywający 2 zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 0,02 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 1.000 akcji, w tym 1.000 akcji zdematerializowanych, którym odpowiada 1.000 głosów – czytamy także.

>> Piece pracują w wysokich temperaturach – omówienie sprawozdania finansowego ZM Ropczyce

Po przeprowadzeniu wezwania, nabywający 1 zamierza osiągnąć 32,99 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 2.065.131 akcji, zaś nabywający 2 zamierza osiągnąć 0,46 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 29.091 akcji.

Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 30,35 zł za sztukę. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor płacono równo 32 zł. Zapisy w wezwaniu przyjmowane będą od 28 stycznia do 12 lutego 2019 r. włącznie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom ZM Ropczyce

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ropczyce)

 • ZM Ropczyce mocno w górę po publikacji wyników za I półrocze

  Giełdowy producent materiałów ogniotrwałych w pierwszym półroczu 2018 roku znacząco poprawił wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wyniosły 182,4 mln zł w porównaniu z 132,59 mln zł rok wcześniej, a wynik EBITDA wzrósł aż o 103 proc. r/r do 33,55 mln zł. W okolicach południa kurs spółki zwyżkuje o 9 proc.

 • ZM Ropczyce wypłacą 1,10 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Zakładów Magnezytowych ROPCZYCE zdecydowali o wypłacie 4,79 mln zł na dywidendę za 2017 rok, co daje 1,10 zł na akcję. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o 2,25 proc.

 • Oferta Intermineksu podbiła kurs akcji ZM Ropczyce

  Interminex Handelsgesellschaft m.b.H. ogłosił ofertę zakupu 701 tys. akcji Zakładów Magnezytowych ROPCZYCE, stanowiących 9,99 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, podał pośredniczący w ofercie Dom Maklerski BDM. Oferowana cena to 27 zł za akcję w okresie do 10 października i 24 zł dla zapisów złożonych 11-13 października.

 • ZM Ropczyce mocno w dół po słabych wynikach kwartalnych

  Niższa sprzedaż i kłopoty na rynku amerykańskim spowodowały utratę rentowności rodzimego producenta ceramiki ogniotrwałej. Na dodatek wynik dobiły ujemne różnice kursowe i spóła zaraportowała spory regres na poziomie zysku netto. W piatek akcjonariusze ruszyli do wyprzedaży walorów.

 • 6 spółek gotowych do wypłaty 500 mln zł na dywidendę

  Giełdowe spółki przechodzą od słów do czynów. Zaczynają się walne zgromadzenia decydujące o podziale ubiegłorocznych zysków. W kwietniu do listy dywidendowych pewniaków dopisało się kilka ciekawych spółek, wśród których rekordzista oferuje wypłatę o stopie ponad 8 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku