KBJ pochwalił się skokowym wzrostem wyników i portfelem zamówień na ponad 100 mln zł

Omawiane walory:

Dostawca oprogramowania biznesowego z NewConnect pokazał pazur. W minionym kwartale straty zamienił na zyski, przychody zwiększył kilkukrotnie, a portfel zamówień urósł do rekordowych 100 mln zł. We wtorek akcje KBJ rosną o ponad 6 proc.

kbj, wyniki, informatyka, newconnect

Fot. KBJ

W II kwartale 2019 r. KBJ zwiększył przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi o blisko 400 proc. do 18,67 mln zł. Przychody netto spółki urosły jeszcze mocniej, bo o ponad 520 proc. do 17,23 mln zł. Kolejną niespodzianką jest diametralna poprawa na poziomie netto. W II kwartale dostawca oprogramowania biznesowego z NewConnect osiągnął zysk w wysokości 484,2 tys. zł, wobec straty w wysokości 980 tys. zł przed rokiem.

W całym I półroczu KBJ wypracował 24,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi (+150 proc.). Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług wyniosły 23 mln zł i były o 170 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Na poziomie netto KBJ osiągnął 57,3 tys. zł zysku w porównaniu z 1,4 mln zł straty w I półroczu 2018 r. Tegoroczny wynik EBIDTA wynosi 716,8 tys. zł, wobec 834,7 tys. zł na minusie przed rokiem. ​>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom KBJ

W strukturze przychodów KBJ coraz większą rolę odgrywają duzi kontrahenci. W II kwartale udział klientów o sprzedaży powyżej 250 tys. zł netto wzrósł do 77 proc. (Źródło: KBJ)

Skokowa poprawa wyników w II kwartale to zasługa sprzedaży licencji na oprogramowanie SAP oraz tzw. backmaitenance dot. umów ramowych na wdrożenia dla Hurtowni Danych BW4/HANA w GK PGE, Upgrade infrastruktury systemów SAP w Ministerstwie Sprawiedliwości, Migracji do SAP HANA w TVP. Wszystkie te projekty weszły w kluczowe fazy. W trakcie III i IV kwartału KBJ planuje ich zamknięcie i rozliczenie.

– Przychody pierwszego półrocza są w istotnym zakresie wynikiem obrotu licencyjnego oraz usług związanych z licencjami. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na portfel zamówień KBJ (tzw. back-log) którego wartość na dzień publikacji raportu przekracza łącznie kwotę 100 mln zł. Struktura back-logu zawiera zarówno usługi wdrożeniowe, usługi licencyjne (maitenance i zbliżone) oraz licencje na oprogramowanie. Usługi licencyjne które spółka świadczy i których zakres jest powiększany mają charakter stały o rozliczeniach miesięcznych lub kwartalnych, co powinno przekładać się na dalszą stabilizację przychodów i marżowości w kolejnych kwartałach – czytamy w raporcie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

KBJ uruchomił również prace projektowe dotyczące kolejnego produktu z planowanym terminem wprowadzenia na rynek na przełomie III i IV kwartału br.

KBJ specjalizuje się w dostarczaniu produktów i usług na rynku oprogramowania biznesowego. Głównym obszarem działania są nowoczesne systemy informatyczne: rozwiązania w chmurze, analityka biznesowa, utrzymanie i rozwój systemów IT, budowa rozwiązań dedykowanych. Klientami spółki są przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które korzystają z systemów firmy SAP – wiodącego na świecie producenta systemów, aplikacji i produktów do przetwarzania danych. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2011 roku.

W reakcji na wyniki notowania KBJ idą w górę. W południe jedna akcja spółki kosztuje 8,50 zł, czyli ponad 6 proc. więcej niż w poniedziałek. W szczytowym momencie notowania rosły o ponad 10 proc. do 8,85 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kbj, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR