Kenbourne i Tollerton znów sprzedają akcje Play w ABB

Omawiane walory:
Dwóch głównych akcjonariuszy telekomu rozpoczęło sprzedaż 18 mln akcji w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu. Po środowym kursie zamknięcia wartość rynkowa pakietu wynosi 558 mln zł.
Play,sprzedaz,akcji,Kenbourne,Tollerton,2020,

W ubiegłym roku Kenbourne i Tollerton sprzedali 9 proc akcji z dużym dyskontem (Fot. Play/fb)

Kenbourne i Tollerton wystawili na sprzedaż po 9 mln akcji. W sumie stanowią one 7,08 proc. kapitału zakładowego Play. Według kursu rynkowego to pakiet warty ponad pół miliarda złotych. Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB).

Aktualizacja

Proces ABB zamknięto po kursie 28 zł za akcję Play. Kenbourne i Tollerton sprzedali łącznie 25 mln akcji (9,83 proc.). Po zamknięciu transakcji obaj akcjonariusze mają po 20,1 proc. akcji Play. Czwartkową sesję notowania telekomu rozpoczęły od 8-proc. przeceny. Na otwarciu jeden walor Play wyceniono na 28,50 zł.

Obecnie Kenbourne posiada 25,42 proc. akcji telekomu, a Tollerton 24,66 proc. Po zamknięciu transakcji pozostałe akcje należące do obu akcjonariuszy mają zostać objęte lock-upem przez okres 120 dni.

Kenbourne i Tollerton po raz kolejny skracają pozycję na Play. We wrześniu ub.r. akcjonariusze sprzedali 23 mln akcji (9,08 proc.) w procesie budowy przyspieszonej księgi popytu. Cena transakcyjna wyniosła 30,50 zł za sztukę i była aż o 8,5 proc. niższa od kursu rynkowego (dzień wcześniej kurs wynosił 33,34 zł). Wartość transakcji przekroczyła 700 mln zł.

Ubiegłoroczna sprzedaż mocno odbiła się na wycenie Play. W kolejnych tygodniach po transakcji kurs akcji spadł nawet poniżej 25 zł. Powrót do wyceny sprzed ABB trwał aż 4 miesiące.

play,wykre

Kliknij, aby powiększyć.

>> Ready for Cash – omówienie sprawozdania Play po III kw. 2019 r.

W I kwartale 2020 r. telekom odnotował 207,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli niecałe 6 mln zł mniej niż przed rokiem. Wynik był też nieznacznie niższy od konsensusu rynkowego. Zysk operacyjny wyniósł 213,6 mln zł wobec 357,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wzrosła r/r z 576,4 mln zł do 607,2 mln zł. Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 1.744,5 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 1.685,9 mln zł rok wcześniej.

Warto dodać, że Play Communications jest już po wypłacie dywidendy. Na początku maja spółka podzieliła między akcjonariuszy 419 mln zł. 12 maja telekom wypłacił po 1,65 zł na walor (stopa ok. 5 proc.). Ponad połowa tegorocznej dywidendowej puli trafiła do portfeli Kenbourne i Tollerton.

Play Communications jest właścicielem 100 proc. udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r. W środę na zamknięciu sesji jeden walor operatora wyceniono na 31 zł, a całą spółkę na 7,88 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdowe misie idą za ciosem, w grze Play i banki Czarneckiego

  Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych i fatalne dane o produkcji przemysłowej w Polsce ściągają w dół indeksy WIG20 i WIG. Przed przeceną bronią się natomiast małe i średnie spółki. Po wynikach rosną banki Czarneckiego i Grupa Azoty.

 • GPW broni się przed wyprzedażą, w grze mBank, CD Projekt i Eurocash

  Warszawska giełda próbuje odrabiać poranne straty wywołane narastającymi na świecie obawami przed drugą falą zachorowań na COVID-19. Pomaga to, że uwagę rodzimych inwestorów bardziej niż spadki w Europie, absorbują wyniki i doniesienia ze spółek.

 • Play miał 208 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  Telekom odnotował 207,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kwartale 2020 r., czyli niecałe 6 mln zł mniej niż przed rokiem. To także wynik nieznacznie niższy od konsensusu rynkowego.

 • Wyniki kwartalne w centrum uwagi, w grze Pekao i CD Projekt

  Pierwsza połowa sesji w Warszawie upłynęła pod znakiem umiarkowanych wzrostów indeksów, ale więcej spółek traciło na wartości niż zyskiwało, przez co losy sesji pozostają niewiadomą. Uwaga inwestorów koncentruje na spółkach publikujących wyniki.

 • 9 spółek, które w maju mogą wypłacić dywidendę

  Mimo pandemii i rynkowej zawieruchy część spółek czuje się pewnie i nie rezygnuje z dywidendy. Na ten moment w maju jest szansa na 9 wypłat. StockWatch.pl sprawdził, kto w tych trudnych czasach zamierza podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR