Kino Polska zdejmie Stopklatkę z giełdy

Omawiane walory: ,

Kino Polska TV wykupi mniejszościowych akcjonariuszy Stopklatki, czyli 2,24 proc. akcji i wycofa spółkę z obrotu na NewConnect.

Kino,Polska,TV,Stopklatka,NewConnect

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV

– W ubiegłym roku zwiększyliśmy nasz udział w Stopklatce do blisko 98 proc. Zgoda naszej rady nadzorczej otwiera teraz drogę do wycofania akcji Stopklatki z notowań na NewConnect. Utrzymywanie Stopklatki na giełdzie nie ma już uzasadnienia, płynność akcji tej spółki jest niska, a jej potrzeby finansowe związane np. z inwestycjami nie wymagają obecności na rynku publicznym. Możemy zaspokajać je w ramach grupy kapitałowej Kino Polska TV. Szczegóły dotyczące wykupu ogłosimy niebawem – powiedział Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Przedmiotem transakcji będzie 250.476 akcji stanowiących 2,24 proc. w kapitale zakładowym Stopklatki. Kino Polska ma obecnie 97,76 proc. udziałów spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W II kwartale 2018 r. spółka Kino Polska TV kupiła od Agory 41 proc. akcji Stopklatki za 32,2 mln zł, zwiększając udział w akcjonariacie tej spółki do 82,6 proc. Następnie zwiększyła zaangażowanie o kolejne 5,8 proc. akcji do 97,8 proc. w kapitale zakładowym Stopklatki.

Kino Polska TV to grupa medialna. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz internet. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 r.

Stopklatka prowadzi branżowy portal informacyjny specjalizujący się w tematyce filmowej działający pod adresem www.stopklatka.pl. Działalność oparta jest na modelu biznesowym, w którym przychody generowane są głównie ze sprzedaży powierzchni reklamowych, kreacji reklamowych oraz treści informacyjnych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kinopol, stopkla, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR