Łopiński: Nie należy spodziewać się zmian w składzie zarządu PZU

Omawiane walory:

Zmiany na kluczowych stanowiskach w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa mają się zakończyć po odejściu prezesów Banku Pekao i PL.2012+ (operatora stadionu PGE Narodowy), wynika z informacji money.pl. Jak powiedział portalowi Maciej Łopiński z rady nadzorczej PZU, w składzie zarządu PZU nie należy spodziewać się zmian.

pzu,prezes,zarząd

(Fot. spółka)

– Na odejściu Michała Krupińskiego z Pekao i Alicji Omięckiej ze Stadionu Narodowego zatrzymać ma się karuzela stanowisk. Jak wynika z informacji money.pl, coraz mniej prawdopodobne jest odwołanie Pawła Surówki z funkcji prezesa PZU – czytamy w artykule portalu money.pl.

– PZU potrzebuje stabilizacji. W związku z tym nie należy się spodziewać zmian w zarządzie spółki – powiedział Łopiński w rozmowie z money.pl.

W poniedziałek „Puls Biznesu” podał, że decyzje w sprawie Pawła Surówki już zostały podjęte, a zastąpić ma go Aleksandra Agatowska. Później także money.pl podał, że „w grze pojawiły się też inne nazwiska”.

Surówka jest prezesem PZU od kwietnia 2017 roku. Z Grupą PZU jest związany od stycznia 2016 roku.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Na GPW szeroka przecena, kurs JSW zniżkował o blisko 10 proc.

  Po bardzo nerwowej nocy na Bliskim Wschodzie wraz z upływem kolejnych godzin sesji nastroje panujące w Europie stopniowo ulegały poprawie. Znaczna część indeksów Starego Kontynentu zdołała w połowie dnia wyjść powyżej kreski – w momencie zamknięcia sesji w Warszawie, niemiecki DAX zyskuje 0,7 proc. a francuski CAC40 0,2 proc. Uspokojenie nie dotarło jednak nad Wisłę, gdzie obserwowaliśmy spadki zarówno w segmencie małych, średnich, jak i dużych spółek.

 • Prognozy na 2020 rok: Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20

  Według wyliczeń StockWatch.pl, w przyszłym roku nawet 15 spółek z prestiżowego indeksu GPW może wypłacić łącznie ponad 15 mld zł dywidend. Blisko połowę tej kwoty wyłożą firmy z sektora finansowego.

 • Ostrołęka znów budzi emocje, w grze Energa i Enea

  WIG20 próbuje przerwać serię sześciu spadkowych sesji i odbija od 2-miesięcznych minimów. W górę ciągnie go KGHM i PZU, ale losy sesji wciąż pozostają niepewne. Dziś gorąco jest też na akcjach Energi i Enei.

 • Trump dolewa oliwy do ognia, ciąg dalszy spadków na Pekao, PZU i CCC Czerwień coraz mocniej rozlewa się po GPW. Powrót obaw przed eskalacją wojen handlowych, a przede wszystkim fatalnie zachowujące się rodzime banki i PZU, ściągają indeks WIG20 na dwumiesięczne minima.
 • Po nagłej zmianie prezesa wartość Pekao spadła o 1,3 mld zł Bank Pekao słono zapłacił za niespodziewane zmiany w zarządzie. W poniedziałek kurs akcji spadł o 4,8 proc. i zakończył sesję poniżej 100 zł. Rykoszetem oberwał PZU, czyli główny akcjonariusz Pekao.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR