Majowe walne NTT System zdecyduje o losach dywidendy i buy backu

Omawiane walory:

Akcjonariusze producenta i dystrybutora sprzętu IT za niespełna miesiąc zdecydują czy spółka podzieli się ubiegłorocznym zyskiem i jednocześnie przeprowadzi skup własnych akcji. Aktualnie stopa proponowanej dywidendy przekracza 6 proc., a maksymalna cena w buy backu miałaby wynieść 10 zł.

Akcjonariusze NTT System na walnym zaplanowanym na 18 maja będą decydować o dywidendzie i skupie akcji. Z projektów uchwał wynika, że w planach jest buy back do 500 tys. akcji, które stanowią 3,61 proc. kapitału. Widełki cenowe zaproponowano w przedziale 0,10-10 zł. Skup mógłby potrwać do końca 2019 r. i byłby finansowany z kapitału rezerwowego w wysokości 3,5 mln zł.

Zdaniem NTT System skup akcji własnych powinien być kontynuowany, ponieważ sytuacja na rynkach finansowych nijak przekłada się na wycenę akcji spółki. Dodatkowo nadrobienie rozbieżności w wycenie utrudnia niska płynność walorów.

Równolegle spółka chce wypłacić dywidendę. W planach jest wyplata 0,15 zł na akcję z zysku za 2014 r. W sumie na dywidendę trafi 2,1 mln zł. Pozostałą część zysku zarząd chce przeznaczyć na pokrycie strat z lat ubiegłych. Ostatnia dywidenda w spółce była wypłacona w 2013 r. i wyniosła 0,03 zł na akcję.

W 2014 roku przychody spółki wyniosły 725,6 mln zł i dało to 4-proc. wzrost w ujęciu r/r. Zysk operacyjny powiększył się o 18 proc. do 7,55 mln zł. Na czysto spółka zarobiła 2,94 mln zł, poprawiając się o 40 proc. Jednocześnie wpływ na wyniki miało zdarzenie jednorazowe, takie jak utworzenie w kwocie 2,5 mln zł rezerw na koszty związane ze sporem z Urzędem Kontroli Skarbowej, dotyczącym rozliczeń w podatku VAT za grudzień 2008 r. Na koniec grudnia 2014 roku NTT System posiadał 18,2 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów wobec 13,7 mln zł rok wcześniej.

Dziś akcje NTT System próbują zyskiwać na wartości. W tym roku notowania podrożały ponad 24 proc. Mocniejszy zryw kursu obserwowaliśmy po ogłoszeniu rekomendacji zarządu w sprawie proponowanej dywidendy, której stopa przekracza 6 proc.

wykres_ntt

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nttsystem)

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 spółek gotowych do wypłaty 2,6 mld zł dywidend w czerwcu

  Po kolejnej fali spadków na giełdzie, tylko dywidendy utrzymują inwestorów przy akcjach. Wypłaty z zysku potrafią być bardzo duże i dotyczą kolejnych kilkudziesięciu spółek, które w czerwcu ustalą prawa do ubiegłorocznych zysków. Przyjrzeliśmy się rekordowym z nich.

 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR