Maklerzy podnieśli cenę docelową dla akcji BSC Drukarnia o 30 proc.

Omawiane walory:

DM BOŚ zmienił nastawienie inwestycyjne do giełdowego producenta opakowań. Biuro prognozuje 23-proc. potencjał kursu akcji wobec aktualnej wyceny. Argumentem maklerów jest perspektywa poprawy wyników w kolejnych kwartałach.

Analitycy DM BOŚ podnieśli rekomendację dla BSC Drukarnia do kupuj z trzymaj i wyznaczyli cenę docelową na 34,60 zł z 26,50 zł poprzednio. Raport został przygotowany przy kursie 28,90 zł. Jak donosi PAP, w ocenie analityków dobre wyniki osiągnięte przez spółkę w IV kwartale 2014 roku powinny się utrzymywać w I połowie tego roku. Biuro szacuje, że BSC Drukarnia wypracuje w 2015 roku 22,9 mln zł zysku netto i 41,5 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 199,8 mln zł.

W zeszłym roku grupa zanotowała odpowiednio 21,5 mln zł (+21 proc. r/r), 35,6 mln zł (+22 proc.) i 170 mln zł (+9 proc.). Wzrost zysku EBITDA był wynikiem rosnącej sprzedaży oraz poprawy rentowności zleceń. Zarząd spółki zarekomendował przeznaczenie na dywidendę z zysku za 2014 rok kwoty 5,9 mln zł, czyli 0,60 zł na akcję. To daje stopę powyżej 2 proc. Rok wcześniej BSC Drukarnia Opakowań wypłaciła akcjonariuszom 0,50 zł dywidendy na akcję.

Obecnie zarząd koncentruje się na wzroście lokalnych mocy produkcyjnych. Wiąże się to nie tylko z zakupami nowych maszyn, ale w planach jest również rozbudowa zakładu. W najbliższych miesiącach ma się okazać czy będzie to rozbudowa w obecnym miejscu, czy też w nowej lokalizacji.

– Celem zarządu będzie utrzymywanie obecnych rentowności operacyjnych. Przy wysoce konkurencyjnym rynku możemy to osiągać jedynie dzięki dalszej poprawie efektywności oraz stabilności cen na rynku surowcowym. Chcemy kontynuować organiczny wzrost grupy, a do dynamiczniejszego wzrostu powinna przyczynić się konsekwentna realizacja planów rozwojowych w obszarze druku arkuszowego jaki i rolowego oraz opakowań dla farmacji. – czytamy w raporcie rocznym BSC Drukarnia.

W czwartek notowania spółki próbują zyskiwać na wartości, choć przy niewielkich obrotach. W tym roku akcje BSC Drukarnia mają za sobą prawie 10-proc. wzrost. Półroczna stopa zwrotu sięga 13 proc., a roczna 6 proc. Spółka obecna jest na giełdzie nieco ponad 4 lata i od tego czasu zyskała na wartości ponad 60 proc.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom BSC Drukarnia

wykres_BSCDRk

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BSCDRUK)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR