Mocne wzrosty na GPW. Kruk i CD Projekt bohaterami sesji

Omawiane walory: , , ,

Poprawa nastrojów na światowych giełdach dotarła nad Wisłę. Szczególnie cieszy, że wspierają ją pozytywne doniesienia ze spółek. Mocno drożeje Kruk, Ten Square Games i bijący rekordy CD Projekt. Powodów do radości nie mają natomiast akcjonariusze Play, którego kurs akcji jest najniżej w historii.

Źródło: ATTrader.pl

Wtorek przynosi solidną poprawę nastrojów na giełdzie w Warszawie. Tym samym dołączyła ona do innych światowych parkietów, gdzie taka poprawa ma miejsce już od kilku sesji, po tym jak inwestorzy zignorowali temat wojen handlowych, koncentrując się na lepszych danych makroekonomicznych, taniejącym dolarze, a także oczekiwaniu na rozpoczynający się w tym tygodniu sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street.

O godzinie 14:00 indeks WIG20 zyskiwał 1,4 proc. (2.181 pkt.) Reprezentujący szeroki rynek WIG rósł o o 1,3 proc. do 57.141 pkt. mWIG40 zyskiwał 1,15 proc. i jedynie sWIG80 tracił 0,1 proc.

Trzy gwiazdy: Kruk, CD Projekt i Ten Sqare Games

Akcje Kruka drożeją o 18,35 proc. do 215,40 zł, czemu towarzyszą drugie największe obroty na rynku. W ten euforyczny sposób inwestorzy zareagowali na informacje, że w II kwartale wartość spłat z portfeli wierzytelności Kruka wzrosła o 19 proc. rok do roku do 401 mln zł, a spółka rozważa ekspansję i rozgląda się za międzynarodowym partnerem finansowym.

Ten mocny wzrost wpisuje się też w poprawę sytuacji technicznej na wykresie dziennym Kruka, gdzie wczoraj miał miejsce zwrot na dużym obrocie i towarzyszące temu wyrysowanie popytowej świecy. To wszystko pozwala oczekiwać powrotu notowań powyżej 230 zł.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Pozytywne wieści ze spółki stoją też za wzrostem notowań Ten Square Games. Popytowym impulsem jest informacja, że w II kwartale br. przychody wzrosły do 23 mln zł z 5 mln zł rok wcześniej. Akcje drożeją o 7,5 proc. do 85,78 zł, wyznaczając wcześniej nowy historyczny rekord na poziomie 88,70 zł. >> Czytaj więcej

Rekordy bije dziś również CD Projekt. Jego akcje drożeją o 6,4 proc. do 187 zł, wyróżniając się na tle blue chipów z indeksu WIG20. Mocny wzrost notowań to niezmiennie efekt dużego zaufania, ale też i nadziei, jakie inwestorzy pokładają w przygotowywanej grze Cyberpunk 2077. Na gruncie analizy technicznej pierwszym potencjalnym oporem, który może zatrzymać marsz giełdowych byków, jest dopiero psychologiczny poziom 200 zł.

CD Projekt jest najmocniej zyskującą dziś spółką z indeksu WIG20. Kroku próbuje mu dotrzymać jeszcze JSW (+4,8 proc.) i PGNiG (+3,3 proc.). Co ciekawe, nie wszystkie spółki korzystają na poprawie nastrojów. Pod kreską notowane są akcje CCC (-0,9 proc.), Alior Banku (-0,4 proc.) i KGHM (-0,4 proc.).

Pozostają w temacie giełdowy outsiderów, nie sposób nie wspomnieć o Play. Jego akcje spadają o 1,4 proc. do 21,98 zł, wyznaczając dziś kolejne historyczne minima. Cieniem na notowaniach kładzie się obniżona do redukuj rekomendacja dla akcji tej spółki przez DM mBanku. Analitycy wycenili jeden walor telekomu na 23,50 zł. Zwracają też uwagę, że Play nie jest w stanie utrzymać „tempa wzrostu bazy abonenckiej przy zachowaniu stabilnych cen i kosztów akwizycji klienta”.

Marcin Kiepas, niezależny analityk finansowy.

Poprawa nastrojów na rynkach globalnych, a zwłaszcza pozytywne informacje płynące z rodzimych spółek, to pozytywny znak przed startującym już wkrótce sezonem wyników na giełdzie w Warszawie. Obawiam się jednak, że dzisiejszy przykład Kruka i Ten Square Games, czy wczorajszy przykład Inter Carsu, to raczej wyjątek niż reguła. Rodzime spółki raczej nie zaskoczą inwestorów zyskami. Stąd też obserwowane teraz wzrosty są jedynie korektą wzrostową, a w średnim terminie polska giełda skazana jest na osuwanie.

Niezależnie jak ukształtuje się koniunktura na GPW w kolejnych tygodniach i miesiącach, to z z dużym prawdopodobieństwem można założyć, iż bykom uda się dowieźć do końca notowań obecne wzrosty indeksów WIG, WIG20 i mWIG40. Na horyzoncie brak bowiem większych zagrożeń.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, Kruk, play, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR