Mocny spadek wyceny w najnowszej rekomendacji dla akcji KGHM

Omawiane walory:

DM mBanku z uwagi na problemy produkcyjne obniżył zalecenie dla akcji miedziowego giganta z trzymaj do redukuj, a cenę docelową ściął o 17 proc. do 103,08 zł. W środę tuż przed zamknięciem sesji notowania KGHM-u spadają o 2,55 proc. do 107,05 zł.

Huta Miedzi Głogów (Fot. KGHM)

Zdaniem biura, KGHM w najbliższych kwartałach pokaże spadek wolumenów wysokomarżowej produkcji miedzi z wsadów własnych. Maklerzy przypominają, że na II kwartał 2018 roku lubińska spółka zaplanowała 2-miesięczyny przestój Huty Głogów II. Do tego obecne wykorzystanie Huty Głogów I, która w tym roku miała nieplanowaną miesięczną przerwę, utrzymuje się na poziomie 80 proc. (około 45 proc. mocy).

Dodatkowo DM mBanku spodziewa się, że na początku przyszłego roku władze KGHM będą musiały mierzyć się z rosnącymi oczekiwaniami płacowymi w KGHM Polska Miedź (wzrost płacy zasadniczej zapisanej w układzie zbiorowym oraz dyskusja nad corocznym bonusem i wpływie podatku od wydobycia na jego wielkość) oraz Sierra Gorda (na początku 2019 roku wygasa dotychczasowe porozumienie ze związkami). >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom KGHM

– Naszym zdaniem nieplanowany miesięczny przestój Huty Głogów I w 4Q’17, spadająca w 2H’17 produkcja molibdenu w Sierra Gorda oraz przestój Huty Głogów II w 2Q’18 będzie ciążyć wynikom 4Q’17- 2Q’18. Dodatkowo negatywnie na sentyment wokół miedzi może wpływać wyhamowanie w gospodarce Chin (słabsze ostatnie odczyty PMI, wysoka baza sprzedaży aut z 4Q’16, spadek akcji kredytowej w ostatnich dwóch miesiącach). Obniżamy naszą prognozę wyników w 2018 roku (o 16 proc. na poziomie EBITDA – ze względu na tymczasowe problemy produkcyjne). – czytamy w raporcie DM mBanku.

KGHM zakłada, że na koniec 2017 roku zapas miedzi w koncentracie wyniesie około 72 tys. ton (około 2,3 mld zł wraz z srebrem). Przerób zgromadzonego zapasu koncentratu potrwa do końca 2019 roku (mimo, że od jego produkcji spółka zapłaciła podatek od wydobycia). Maklerzy zaznaczają, że brak pełnej mocy przerobowej HMG 1 i oczekiwany remont HMG 2 uniemożliwi przerób całego wydobytego urobku.

W środę kwadrans przed zamknięciem sesji akcje KGHM tanieją o 2,55 proc. do 107,05 zł. Warto dodać, że DM mBanku jest kolejnym biurem, które uwzględniło w rekomendacji problemy produkcyjne lubińskiej spółki. W tym tygodniu Vestor DM obniżył wycenę KGHM ze 153 zł do 134 zł, ale jednocześnie utrzymał zalecenie kupuj.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kghm)

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.
 • Korekta na GPW nabrała rozmachu, w grze Allegro, Dino Polska i KGHM

  Wyprzedaż na Wall Street, pogorszenie nastrojów na europejskich indeksach oraz atakujące dołki z połowy lutego akcje Allegro i Dino Polska, czy korygujący KGHM, to główne przyczyny dzisiejszej słabości warszawskich indeksów. Po sesji w centrum uwagi znajdzie się Jerome Powell, szef Rezerwy Federalnej.

 • Średnio udany debiut Huuuge i problemy WIG20 z 2.000 pkt.

  Nie wszyscy debiutanci na "dzień dobry" dają dużo zarobić. Nawet jeżeli reprezentują branżę gamingową, a redukcja zapisów w ofercie jest ogromna. Dzisiejszy Huuuge jest tego najlepszym przykładem.

 • KGHM, PGNiG i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  KGHM drożejący wraz z cenami miedzi, PGNiG rosnący po wynikach i odreagowujące spadki akcje Dino Polska windują w czwartek indeks WIG20. Na szerokim rynku wyróżnia się Echo, Ursus i Braster.

 • Giełdowe misie śrubują wieloletnie rekordy, w grze banki i ML System

  Zielona sesja w Warszawie. WIG20 znajduje się w czołówce rosnących indeksów europejskich. To zasługa KGHM-u, odbijającego CD Projektu i banków. Jeszcze lepiej radzą sobie mniejsze indeksy, testując wieloletnie maksima.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR